پیغام خطا

  • Notice: Use of undefined constant CMF_Ln_English - assumed 'CMF_Ln_English' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).
  • Notice: Use of undefined constant CMF_Error - assumed 'CMF_Error' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).

5. اسفند 1399 - 17:23   |   کد مطلب: 24742
یک متخصص زنان و مامایی ضمن هشدار نسبت به غربالگریهای غیرضروری، به مواردی که مادران باردار در دوران بارداری باید به آن توجه داشته باشند تا بارداری شیرینی را تجربه کنند، اشاره می‌کند!

شاید بتوان گفت عمده‌ترین آسیبی که یک مادر باردار می‌تواند به جنین خود وارد کند داشتن استرس و اضطراب است، درخواست برای انجام "غربالگریهای بیهوده و غیرضروری" یکی از دلایل اصلی افزایش اضطراب مادر در دوره بارداری است.

حتی اگر مادر بارداری در غربالگری، ریسک بالا تشخیص داده شود، احتمال ابتلای نوزاد او به سندروم داون بسیار پایین است؛ "غربالگری بارداری" رویه‌ای است که نه در جهت کمک به سلامت مادر است و نه جنین، بلکه برای کشف جنین‌های مبتلا به "سندروم داون" است، سندروم داون یا "تریزومی21" یکی از انواع ناهنجاری‌ ژنتیکی است که میزان شیوع آن به‌طور تقریبی تنها یک مورد در هزار تولد است!

در ویدئوی زیر دکتر کتایون حیدری؛ متخصص زنان و مامایی، مادران را از انجام غربالگریهای بیهوده و غیرضروری منع می‌کند و به‌جای آن، به توصیه‌های مفیدی اشاره می‌کند که لازم است مادران باردار به آنها عمل کنند تا "بارداری شیرینی" را تجربه کنند:

دیدگاه شما

آخرین اخبار