محورهای رویداد: تربیت رسانه ای، هوش مصنوعی، بازی های رایانه ای، اقتصاد رسانه ای، فناوری های نوین ارتباطی  قالب های ارائه آثار: سخنرانی، موشن گرافی، پوستر و اینفوگرافیک، نرم افزار، کتاب  مهلت ارسال آثار 1 خرداد تا 10 تیر 1402

 

آخرین اخبار

  • دورهمی طنز حوزه هنری همدان «کیش میج» نام دارد و حالا به ایستگاه چهارم خود رسیده است، آنطور که مشخص است این دورهمی تا حدودی حال و هوای انتخاباتی دارد و قرار است فردا شب خانواده‌ها را در سالن غدیر دانشگاه علوم پزشکی همدان دورهم جمع کند.
  • معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: ۱۶ بهمن آغاز اکران فیلم‌های سینمایی جشنواره فجر همدان همزمان با سینماهای پایتخت است که سینماهای همدان آماده اکران ١۶ فیلم سینمایی هستند.

مطالب فرهنگی

دورهمی طنز حوزه هنری همدان «کیش میج» نام دارد و حالا به ایستگاه چهارم خود رسیده است، آنطور که مشخص است این دورهمی تا حدودی حال و هوای انتخاباتی دارد و قرار است فردا شب خانواده‌ها را در سالن غدیر دانشگاه علوم پزشکی همدان دورهم جمع کند.
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: ۱۶ بهمن آغاز اکران فیلم‌های سینمایی جشنواره فجر همدان همزمان با سینماهای پایتخت است که سینماهای همدان آماده اکران ١۶ فیلم سینمایی هستند.
بزک‌کنندگان پهلوی و وارونه نمایان حقایق تاریخ ایران چه هدفی را دنبال می‌کنند؟
آنها «سعى میکنند چهره‌ى خاندان خبیث و منحوس پهلوى را بَزک کنند، آرایش کنند امروز سعى مى‌شود [توسّط ]همان جبهه‌ى مقابل نظام اسلامى. پشتیبانها همان کسانى هستند که با اصل انقلاب مخالف بودند، با مردمى که انقلاب کردند مخالف بودند، با وفادارى این مردم به انقلاب بشدّت مخالفند. تا کنون موفّق نشدند؛ امید بسته بودند بلکه بتوانند نسل دوّم و سوّم انقلاب را روى‌گردان کنند، نتوانستند. نسل سوم انقلاب را نتوانستند از انقلاب روى گردان کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان اعلام کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته با یکی از حسینیه‌های خوب همدان، به‌زودی حسینیه هنر افتتاح خواهد شد.
داشتن حجاب ظاهر و باطن در کنار یکدیگر انسان را در مسیر رشد و تعالی قرار می‌دهد و زمانی که هر دو باهم برقرار شوند می‌توان گفت جامعه در مسیر صحیح خود است؛ حجاب باطنی درون انسان را پاک نگه می‌دارد و حجاب ظاهری انسان را از ورود به مسیر اشتباه محافظت می‌کند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان:
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان از بهره‌مندی از ظرفیت اساتید همدان در احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و گفت: باید آسیب‌شناسی و نکته‌سنجی علمی متناسب با فریضه امر به معروف و نهی از منکر شکل گیرد.
فعالیت گروه‌های مردمی در حوزه حجاب و عفاف این پیام را می‌رساند که مردم نسبت به کمرنگ شدن حیا در جامعه رضایت ندارند و گروه خواهران انقلابی یکی از گروه‌های فعال و موفق در زمینه تبیین حجاب است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: کتاب نسبت به رسانه‌های دیگر ماندگاری و قدمت بیشتری دارد، ماندگاری کتاب به عنوان رسانه‌ها یک نقطه قوتی برای کتاب است.
جشن «پوریم» یکی از سنت‌های قدیمی قوم یهود است که پس از تشکیل رژیم جعلی اسرائیل، رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است. این به اصطلاح جشن که همزمان با سیزدهمین روز سال جدید خورشیدی برگزار می‌شود، در حقیقت جشن و پایکوبی بر خون ده‌ها هزار نفر از مردم ایران است که با توطئه و دسیسه دو یهودی نفوذی در دربار خشایارشا، کشته شدند.
در اواخر مهرماه 1357، موج انقلاب سهمگین‌تر به پیش می‌رفت. در همه نقاط کشور، ملت به پاخاسته و در برابر رژیم پهلوی سینه سپر کرده بودند. رژیم نیز با نهایت قساوت در مقابل مردم صف‌آرایی کرده و از کشتار و قتل‌عام ابایی نداشت. یکی از این تقابل‌ها در همدان رخ داد. جایی که اقشار مختلف مردم در آخرین روز مهرماه آن سال دست به یک تظاهرات بزرگ زدند و با واکنش رژیم پهلوی مواجه شدند؛ جریانی که باعث خلق یک جنایت دیگر از سوی رژیم شد به طوری که روزنامه‌ها از تعبیر «خونین ترین تظاهرات چند روز اخیر کشور» برای توصیف این فاجعه استفاده کردند.
صهيونيست‌ها به نوعی استر و مردخاي را پس از بيت‌المقدس دومين زيارتگاه خود مي‌دانند،واقعیت های نسل کشی آنها در طول تاریخ را نمایشگاه کنید
اقدامات خوبی همچون نشست‌های تخصصی کتاب با حضور ناشران و نویسندگان در حاشیه نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس و مقاومت و رونمایی از چند کتاب ملی بسیار قابل توجه بود اما استقبال کمرنگ دوستداران کتاب نیازمند بررسی آسیب‌ها و نقاط ضعف است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: یک‌هزار و ۵۰۰ عنوان کتاب جدید برای نخستین بار در نمایشگاه کتاب دفاع مقدس عرضه شده است.
اولین مرکز تخصصی تئاتر کودکان و نوجوانان کشور در مرکز فرهنگی- هنری شماره ۳ کانون پرورش فکری همدان افتتاح شد.
به گزارش شبنم ها دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس و مقاومت با حضور مسئولین کشوری و استانی در همدان گشایش یافت.

صفحه‌ها

گزارش

بازخوانی جنایت رژیم ستم‌شاهی در سحرگاه 30 بهمن سال 52؛
شبنم‌ها همدان گزارش می‌دهد؛