هواشناسی همدان
19. فروردين 1399 - 21:44   |   کد مطلب: 10338
عدم بازگو و به رخ کشیدن نقاط ضعف رفتاری همسرتان، یکی از راه های افزایش کیفیت زندگی است.
نقاط ضعف همسرتان را بازگو نکنید

به گزارش شبنم ها، محمدرضا نظامی روان شناس خانواده در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار اشت: یکی از راه های ارتقای کیفیت زندگی زوجین احترام متقابل و مودب بودن نسبت به هم است که از طرفی نیز باعث احترام به خانواده های یکدیگر می شود. 

 
وی در ادامه تصریح کرد: همسر خود را به عنوان مهم ترین شخصیت زندگی خود بدانید و همچنین برای حفظ سلامتی یکدیگر از هیچ کاری دریغ نکنید زیرا این باعث می شود که طرف مقابل بداند که تنها برای تأمین مخارج زندگی ازدواج نکرده بلکه همیشه کسی هست که نگران سلامتی او باشد. 
 
نظامی اضافه کرد: کمک در نگهداری از فرزندان یکی دیگر از راه های ارتقای کیفیت زندگی است و همچنین بدرقه همسر در هنگام بیرون رفتن از خانه باعث مجذوب شدن زوجین برای یکدیگر می شود. 
 
وی تاکید کرد:شناخت نقاط ضعف رفتارهای همسرتان بسیار مهم است که بتوانید آن ها را بطور غیرمستقیم برطرف کنید ولی هرگز بویژه در زمان دعوا نباید این نقاط ضعف را به رخ همسرتان بکشید و از آن سوء استفاده کنید. 
 
این روان شناس خانواده در پایان گفت:به همسرتان بگویید با تمام افرادی که تاکنون دیده اید تفاوت دارد و نیز اگر می خواهید با شما احساساتی برخورد کند، شما هم با او احساساتی رفتار کنید. 
 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار