هواشناسی همدان
پایگا خبری مقام معظم رهبری
پژوهشکده عفاف
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
17. دى 1395 - 21:33   |   کد مطلب: 14651
‌یک کارشناس ارشد طب سنتی شلغم پخته را بهترین صبحانه برای افراد خصوصا در فصل زمستان دانست و گفت: برای پیشگیری از سرماخوردگی افراد می‌توانند چند بار در هفته شلغم میل کنند.
طب سنتی,شلغم پخته,سرماخوردگی,shabnamha.ir,شبنم همدان,afkl ih

به گزارش شبنم همدان به نقل از ایسنا : هانیه ناصری با اشاره به خواص گیاه شلغم در طب سنتی، اظهار کرد: شلغم از نظر طب قدیم ایران گرم و تر است.

وی با بیان اینکه خواص شلغم آنقدر زیاد است كه می‌توان گفت این گیاه برای هر دردی درمان است، خاطرنشان کرد: اگر مردم می‌دانستند كه این گیاه چقدر فایده دارد، تمام باغچه‌های خانه خود را شلغم می‌كاشتند و هر روزه از آن استفاده می‌كردند.

این کارشناس ارشد طب سنتی با اشاره به خواص ضد سرماخوردگی شلغم در فصل زمستان، یادآوری کرد: افراد باید سعی کنند در فصل زمستان برای پیشگیری از سرماخوردگی و بیماری‌های تنفسی  چند بار در هفته شلغم مصرف کنند.

به گفته ناصری، شلغم همچنین بدن را تمیز كرده و مواد سمی را از بدن انسان خارج می‌کند.

وی معتقد است، آب شلغم خام خواص بیشتری از شلغم پخته دارد، اما این در شرایطی است که معده افراد را ناراحت نکند.

این کارشناس ارشد طب سنتی شلغم پخته را بهترین دارو برای برونشیت و تسکین سرفه دانست و تاکید کرد: توصیه می‌شود افرادی که گلو درد دارند، آب پخته شلغم را قرقره کنند.

ناصری با بیان اینکه خواص شلغم فقط به ضدسرماخوردگی بودن محدود نمی‌شود، افزود: شلغم مهمترین گیاه ضد سرطان است و حتی گسترش سرطان را متوقف می‌كند.

وی همچنین شلغم را مقوی  و اشتهاآور خواند و گفت: شلغم همچنین ضعف جنسی را درمان كرده و اسپرم را زیاد می‌كند.

این کارشناس ارشد طب سنتی گفت: ترشی شلغم بهترین نوع ترشی است، زیرا مقوی معده و روده ها و اشتها آور است.

به گفته ناصری، آب شلغم قند خون را پائین می‌آورد و به علات داشتن ویتامین B1 علاج كم خونی است.

وی با بیان اینکه شلغم برای تقویت حافظه نیز مفید است، درمان شب کوری، تنظیم ترشحات غذه تیروئید به دلیل داشتن ید فراوان و ... را از دیگر خواص درمانی شلغم برشمرد.

ناصری معتقد است، شلغم برای رشد و نمو استخوان‌ها نیز مفید است، بنابراین زنان باردار و شیرده حتما باید از آن استفاده كنند .

این کارشناس ارشد طب سنتی شلغم را درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی خواند و افزود: خوردن آب شلغم درمان كننده جوش صورت است.
 

انتهای پیام/ص

دیدگاه شما

آخرین اخبار

کلیه حقوق معنوی مطالب این سایت متعلق است به :

شبنم همدان
پایگاه خبری شبنم همدان پایگاه خبری بانوان همدان