شهروندنگارشبنم ها
هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
11. آبان 1397 - 16:27   |   کد مطلب: 21884
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: آمریکا با افزایش شدت‌ تحریم‌ها از ۱۳ آبان ماه، به دنبال تعبیر کردن خواب وخیال خود در از هم پاشیدن نظام اسلامی است که به حول وقوه الهی هیچ زمان تعبیر نخواهد شد.

به گزارش شبنم ها، به نقل از تسنیم

آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان، اظهار داشت: روز‌گاری با توکل مردم ایران اسلامی به خداوند و رهبری با تدبیر امام (ره)، نابودی نظامی‌های آمریکایی را در شن زار‌های طبس شاهد بودیم. آن هم در حالیکه، ایران اسلامی در عنفوان شکل‌گیری و رشد خود بود و توان نظامی آنچنان برای مقابله با این استعمار‌گر را نداشت.

امام جمعه همدان افزود: اکنون ایران اسلامی با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و اتحاد مردم، به لحاظ نظامی قدرت منطقه‌ای شناخته می‌شود و آمریکای استثمارگر به دلیل نداشتن توان نظامی مقابله با ایران اسلامی، این تحریم‌های ظالمانه را در پیش گرفته، تا ایران اسلامی را به زانو در‌آورد که با تدبیر همه، چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

عضو خبرگان رهبری با گلایه از اینکه چرا باید کم‌کاری و بی‌تدبیری کارگزاران نظام را به نام رهبری و انقلاب نوشت، گفت: مردم باید هوشیار باشند و فریب نیرنگ معاندان نظام را نخورند. رهبری همیشه اعتراض خود به این کم‌کاری بیان و از مسئولان خواسته‌اند که برای رفع مشکلات مردم اقدام‌های اساسی را در دستور کار قرار دهند.

آیت‌الله محمدی اظهار داشت: خیلی‌ها به ظاهر دلسوز این نظام هستند اما در حقیقت به دنبال ایجاد تفرقه و از بین بردن وحدت جامعه اسلامی هستند و مردم باید با همت و تلاش دینی خود این اتحاد را حفظ کنند و اجازه نفوذ دشمن را به اعتقادات دینی خود ندهند.

وی با اشاره به حادثه بزرگ عاشورا و حضور میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین، گفت: باید اسلام‌شناسی و دین‌شناسی خود را با دقت در فلسفه عاشورا و حادثه کربلا تقویت کنیم و به بصیرت خود بیافزایم و به این بیاندیشیم که چرا خداوند در این حادثه خونبار اما بزرگ، خواهان شهادت خاندان رسو ل خدا(ص) و اسارت این عزیزان بود.

نماینده‌ ولی فقیه دراستان افزود: خداوند به این دلیل این سرنوشت را برای خاندان رسول‌خدا(ص) در نظر گرفت تا دین اسلامی که سال‌ها در خاموشی و غفلت مردم باقی‌مانده بود مجدد زنده شده و برای همیشه در یاد‌ها ماندگار شود . موید آن هم حضور پر شور و خود‌جوش مردم در این حادثه بزرگ است.

آیت‌الله محمدی با توصیه بر اینکه باید هر از چند‌گاهی خطبه‌های امام سجاد‌(ع) را مرور کرد تا دلایل این واقعه عظیم بر ما بیشتر آشکار شود، اظهار داشت: رسانه‌های غربی و ضد نظام جرات نشان دادن این حادثه بزرگ حضور عاشقان ابی‌عبدالله حسین(ع) را در شبکه‌های تلویزیونی خود ندارند. چرا که نابودی خود را در نشان دادن آن می‌بینند و این طوری یکبار دیگر پیام بزرگ واقعه عاشور‌ا به جهان مخابره می‌شود و مردم دنیا واقعیت دین اسلام را متوجه شده و از خواب غفلت بر‌می‌خیزند.

امام جمعه همدان گفت: فاتحه اسلام را زمانی باید خواند که کسی جرات نداشته باشد از واقعیت‌های دین اسلام برای مردم بگوید و مردم در غفلت بمانند. منبر‌ها باید جایی برای روشنگری در جامعه اسلامی باشد و گرنه به غیر از یکه تکه چوب ارزشی بیشتر ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار