مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
هواشناسی همدان
12. آبان 1397 - 7:46   |   کد مطلب: 21889
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه تبلیغات علیه دستاوردهای نظام دروغ‌هایی بی‌پایه و اساس است که با حمایت مالی آمریکا و اسرائیل انجام می‌شود، گفت: ۱۳ آبان "کمیسیون ویژه مقابله با تحریم" در مجلس تشکیل می‌شود.

به گزارش شبنم ها، به نقل از تسنیم

حمدعلی پورمختار ضمن گرامیداشت یوم‌الله 13 آبان روز ملی استکبارستیزی با اشاره به اینکه اصل روز 13 آبان به تعبیر امام راحل به عنوان انقلاب دوم نامیده شد که در تاریخ دنیا بی‌نظیراست، اظهار داشت: ملت ایران آمریکا را در روز 13 آبان تحقیر کردند و فرموده امام(ره) که مبنی بر زیرپا گذاشتن آمریکا بود محقق شد.

وی با بیان اینکه لانه جاسوسی آمریکا که به مرکز توطئه علیه انقلاب نوپای اسلامی ملت ایران تبدیل‌ شده بود تسخیر و توطئه‌های آمریکا کشف و مشخص شد، افزود: پس‌از آن مردم هرروز در مقابل این لانه جاسوسی تظاهرات و از دانشجویان پیرو خط امام راحل حمایت می‌کردند و آمریکا که در ایران بیش از 50 سال بود حکومت و پادشاهی می‌کرد به‌ یک‌باره هیمنه‌اش فروریخت.

پورمختار با تأکید بر اینکه آمریکا برای اینکه از ملت ایران انتقام بگیرد و به نوعی پاسخ مردم را بدهد روز 13 آبان را برای اعمال تحریم‌های جدید انتخاب کرده درحالی‌که این تحریم‌ها هیچ‌گاه برداشته نشده است، گفت: تحریم‌های بانکی، نفتی و تجاری و اقتصادی آمریکا علیه ایران از همان ابتدای انقلاب تاکنون بوده است و 40 سال که این تحریم‌ها و تهدیدات را تجربه می‌کنیم.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زیر سایه همین تحریم‌ها توانستیم در بسیاری از صنایع، مسائل کشاورزی و مخصوصاً تکنولوژی‌های پیشرفته موفق شویم، بیان کرد: دانشمندان کشور روی پای خود ایستاده و نظام هم حامی آن‌ها بود.

پورمختار با بیان اینکه ایران هیچ نیازی به آمریکا ندارد و نگرانی نیز برای تحریم‌ها وجود ندارد، عنوان کرد: جو ایجاد شده، جنگ روانی ترسیم شده از سوی دشمنان است و امروز آمریکا علیه ملت ایران و برای نگران کردن اذهان دست به جنگ روانی زده است زیرا از نظر اقتصادی هر آنچه در توان داشت در 8 الی 9 ماه اخیر به کار گرفت که خوشبختانه ناکام ماند.

وی با تأکید بر اینکه 13 آبان اتفاقی نخواهد افتاد و راهپیمایی امسال باید بسیار پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار شود تا سیلی محکمی بر صورت استکبار جهانی باشد، تصریح کرد: مردم باید در روز 13 آبان با آمدن در خیابان‌ها و برگزاری مراسمی باشکوه در روز ستیز با استکبار آمریکایی نشان دهند که همچنان بر ضد دولت شیطانی، مستکبر و ضد الهی هستند و با حضور باشکوه و پرشور اثرات عملیات روانی دشمن را خنثی کنند.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امیدوارم سازمان تبلیغات اسلامی و شورای هماهنگی تبلیغات برنامه ویژه‌ای برای حضور همه‌جانبه‌ای مردم و مسئولان در راهپیمایی 13 آبان در نظر گیرند، تأکید کرد: در این روز کل ایران بار دیگر یکپارچه شعار مرگ بر آمریکا را سر می‌دهند تا سخنان بی‌پایه و اساس رئیس‌جمهور آمریکا را به سخره بگیرند و جواب این جنگ روانی را بدهند.

پورمختار با بیان اینکه در جور روانی راه افتاده و شرایط کنونی مسئولیت مسئولان اجرایی بسیار سنگین و بزرگ است، عنوان کرد:مسئولان باید در شرایط کنونی با حضور خود در میان مردم اطمینان قلبی را برای ملت ایران فراهم کنند و با عملیات اجرایی که صورت می‌دهند کاهشی را در نیازهایی اساسی مردم شاهد نباشیم.

وی با تأکید بر اینکه در مجلس روز یکشنبه 13 آبان ماه بنا بر تشکیل کمیسیون ویژه مقابله با تحریم است، اعلام کرد: مقدمات کار فراهم شده و مجلس برای مقابله با تحریم‌ها از طریق قانون‌گذاری، حذف قوانین اضافی، دیپلماسی پارلمانی و استفاده از بخش خصوصی که ممکن است نتوانند با دولت ارتباط برقرار کنند، نقش‌آفرین خواهد شد و به کمک دولت می‌آید که این اقدامات با تشکیل این کمیسیون برای مقابله جدی و همه‌جانبه علیه اقدامات نادرست و شیطانی آمریکا انجام می‌شود.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب الهی است که رهبر و مردم الهی داشته است که در راستای اجرای احکام اسلام حرکت کرده‌اند، مطرح کرد: مردم این انقلاب را سر پا نگه داشته‌اند و بر همین اساس همچنان پای آرمان‌های این نظام انقلابی و اسلامی هستند.

پورمختار با بیان اینکه امروز تبلیغات گسترده‌ای توسط رسانه‌های مختلف و معاندین که از نظام و انقلاب اسلامی زخم خوردن علیه دستاوردهای نظام و انقلاب صورت می‌گیرد که مردم باید در مقابل این تبلیغات آگاه باشند، تأکید کرد: تبلیغات علیه دستاوردهای نظام دروغ‌هایی بی‌پایه و اساس است، که در فضای مجازی منتشر و اکثراً نیز از خارج از کشور هدایت می‌شود افرادی که فیلم‌ها و گزارش‌هایی را علیه نظام تهیه می‌کنند همه از خارج هستند که بعضی از دستگیرشدگان اعتراف کردند که از اسرائیل و آمریکا برای تبلیغ پول گرفته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه مردم باید بدانند که تبلیغات علیه نظام جمهوری اسلامی همه دروغ است،اظهار داشت: پیشرفت‌های چشم‌گیر انقلاب و نظام با 100 سال قبل از انقلاب قابل‌مقایسه نیست و با وجود همه فشارها، تحریم‌ها، جنگ، ترور، فشارهای اقتصادی و غیره نظام جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های بسیاری داشته است که باید از این دستاوردها حفاظت و پاسداری کنیم.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه الحمدالله ملت همواره برای نظام و انقلاب پای کار بوده و می‌مانند، افزود: به کوری چشم دشمنان و آمریکای جنایت‌کار که بارها گفته‌اند که نمی‌گذاریم ایران جشن 40 سالگی انقلاب را بگیرد، امسال این جشن را هر چه زودتر و باشکوه‌تر برگزار می‌کنیم تا چشم آمریکایی‌ها کور شود و برای همیشه چشم طمع از این نظام، انقلاب، ملت ایران، ثروت‌های عظیم و منابع استراتژی کشور بردارند و ثابت می‌کنیم که پای انقلاب هستیم و تا آن‌ها سر جای خود بنشینند.

پورمختار در مورد تبیین دستاوردهای نظام و انقلاب توسط رسانه‌ها و مسئولان برای مقابله با تبلیغات دروغین دشمنان اعلام کرد: مسئولان باید اطلاعات اولیه را در اختیار رسانه‌ها، خبرنگاران و کسانی که دست توانایی در تهیه برنامه‌های مختلف رسانه‌ای نظیر فیلم، انیمیشن و گزارشات دارد به خصوص صداوسیما که یک مرجعیتی دارد قرار دهند تا اصحاب رسانه با تمام توان و ظریفت همه دستاوردهای بزرگ نظام جمهوری اسلامی را به نمایش بگذارند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مردم ایران شناخت قوی و درستی از مسائل سیاسی دارند و با بصیرت و انقلابی هستند به تمام معنا و همواره از مسئولان حمایت کرده‌اند، تأکید کرد: معتقدم که خود مسئولان بایستی در این شرایط حساس کنار هم بوده و ضمن حمایت از یکدیگر، وحدت و همدلی را حفظ کنند تا مردم هم به تأسی از آن‌ها بتوانند این مسیر را ادامه دهند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ با تأکید بر اینکه رفتار انقلابی ملت ایران همواره باید موردتقدیر و تشکر قرار گیرد، ابراز کرد: مردم همین‌که با تحمل فشارهای روانی و اقتصادی و مشکلات همدلی و وحدت خود را حفظ کردند نمایانگر همراهی و پای کار بودن و حمایت از مسئولان است و از این به بعد وظیفه مسئولان است که وظیفه‌شان را به درستی انجام داده با یکدیگر در تعامل باشند و وحدتشان را حفظ کنند که یقیناً ما پیروز این میدان بوده و هستیم.

انتهای پیام

دیدگاه شما

آخرین اخبار