هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
23. آبان 1397 - 22:49   |   کد مطلب: 21952
رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند از اعزام و خدمات رسانی کلینیک سیار دندانپزشکی به مناطق محروم نهاوند خبر داد.

به گزارش شبنم ها،

مومنعلی دارابی، رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: با هدف ترویج عدالت در سلامت و دسترسی مردم روستاها و مناطق دور افتاده شهرستان نهاوند و ارتقای سلامت دهان و دندان، کلینیک‌های سیار دندانپزشکی به مدت سه ماه به مناطق محروم شهرستان اعزام شد.

وی افزود: کلینیک سیار دندانپزشکی از تاریخ 20 آبان ماه امسال به مدت سه ماه در روستاهای کمتر برخوردار شهرستان خدمات دندانپزشکی ارائه می‌دهند.

دارابی ادامه داد: کلینیک سیار دندانپزشکی به روستاهای محروم شهرستان که از مراکز خدمات جامع سلامت بی‌بهره هستند و یا در نقاطی از شهرستان که دسترسی گروه‌های هدف به این مراکز سخت است اعزام می‌شود و به روستائیان خدمات ارائه می‌دهد.

وی بیان کرد: این کلینیک در قالب یک دستگاه یونیت مجهز به تمامی امکانات دندانپزشکی همه خدماتی که در مراکز خدمات جامع سلامت قابل انجام است، ارائه می‌دهد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند اظهار داشت: خدمات دندانپزشکی در روستاها برای جامعه هدف شامل دانش‌آموزان زیر 14 سال و زنان باردار و شیرده به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.

دارابی گفت: خدمات دندانپزشکی قابل ارائه در کلینیک سیار شامل ترمیم و پرکردن دندان، جرم گیری، سیلانت تراپی، کشیدن دندان، رادیوگرافی دندان، درمان پالپ زنده، وارنیش فلوراید و سایر خدماتی است که بیمار نیاز دارد.

انتهای پیام/ج

منبع: باشگاه دخبرنگاران جوان

دیدگاه شما

آخرین اخبار