شهروندنگارشبنم ها
هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
13. دى 1397 - 18:28   |   کد مطلب: 22180
نایب رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه مصرف قلیان در اماکن و معابر عمومی و پارک‌ها چهره شهر را نازیبا کرده است، گفت: سخت‌گیری‌ها مصرف قلیان را به اماکن عمومی کشانده است.

به گزارش شبنم ها، به نقل از تسنیم

 حمید بادامی نجات نایب رئیس شورای شهر همدان گفت: مصرف قلیان در اماکن عمومی، مروج این معضل اجتماعی در جامعه بوده و از سوی دیگر نبود برنامه مناسب برای جوانان و خانواده‌ها و همچنین سخت‌گیری‌ها، عامل انتقال مصرف آن در اماکن عمومی شده است.

وی پیش از ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: مصرف قلیان در اماکن و معابر عمومی و پارک‌ها چهره شهر را نازیبا کرده است. امروزه مصرف قلیان در بین جوانان و خانواده‌ها به عنوان یک سرگرمی، به تفریح آنان تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه اکنون قلیان‌کشی دروازه‌ای برای ورود بسیاری از جوانان به دنیای دخانیات و مصرف دیگر مواد مخدر محسوب میشود، افزود: مصرف قلیان در سفره‌خانه‌های سنتی و قهوه خانه‌ها را باید از مقررات ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن عمومی مستثنی دید، زیرا محدودکردن مصرف قلیان در تمامی سفره‌خانه‌ها موجب زیرزمینی شدن آن می‌شود و این مسأله منجر به بروز مشکل در اماکن و معابر عمومی هم خواهد شد.

بادامی نجات افزود: با غیرمجاز شدن قلیان در سفره‌خانه ها، این مشکل حل نخواهد شد و باید دنبال راهکار مناسب تری از جمله آموزش شهروندی و تعریف سرگرمی‌های سالم برای جوانان و خانواده‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه مصرف قلیان به هر علتی در برخی از خانواده‌ها وجود دارد، ادامه داد: در سال‌های گذشته مصرف قلیان بیشتر در بین افراد مسن‌تر رواج داشت؛ در صورتی که امروزه شاهد استفاده نوجوانان و جوانان هستیم.

نایب رئیس شورای شهر همدان همچنین گفت: می‌بایست دستگاه‌های مرتبط با همکاری خانواده‌ها برای این معضل پنهان اجتماعی، تدابیر لازم را بیاندیشند.

بادامی‌نجات ضمن قدردانی فراوان از عوامل زحمتکش نیروی انتظامی که همدان را جزو امن‌ترین شهر‌های کشور کرده اند، بیان کرد: مشاهده گروه‌های دوستانه و خانوادگی که در پارک‌ها و کنار خیابان‌ها مشغول استعمال قلیان هستند، معضلی است که نیروی انتظامی می‌تواند این مشکل را در حوزه پژوهش خود مورد بررسی قرار داده و راهکار‌هایی برای حل آن پیش بینی کند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار