شهروندنگارشبنم ها
هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
18. دى 1397 - 12:26   |   کد مطلب: 22211
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از برپایی نمایشگاه مشاغل خانگی استان همدان از ۱۰ تا ۱۵ بهمن‌ماه خیر داد.
شبنم ها, مشاغل خانگی

به گزارش شبنم ها، به نقل از تسنیم

سید احمد توصیفیان صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نمایشگاه مشاغل خانگی در راستای حمایت از کالای ایرانی برپا می‌شود، اظهار داشت: چهارمین نمایشگاه مشاغل خانگی امسال از 10 تا 15 بهمن‌ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی همدان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی توانمندی های فعالان حوزه صنایع دستی این استان است، افزود: در حال حاضر  بحث ارتقاء و توانمندسازی بانوان خانه‌دار دارای اهمیت خاصی است تا بتوانند برای فروش محصولات تولیدی خود  به بازار وصل شوند که یکی از این راهها بحث نمایشگاه‌های مختلف فصلی و محلی در طول سال است.

توصیفیان با تأکید بر اینکه توسعه مشاغل خانگی در راستای توسعه اشتغال و کارآفرینی در بیشتر کشورهای دنیا به عنوان یک نیاز اساسی مطرح می‌شود،گفت: مشاغل خانگی نقش مهمی در احیای برخی هنرها و صنایع دستی خانگی فراموش شده و جایگاه بانوان در اقتصاد خانواده، توسعه تولید داخلی و افزایش روحیه خودباوری در بانوان دارد.

بیشتر بخوانید

1518 طرح مشاغل خانگی در لرستان تسهیلات دریافت کردند

کدام کسب و کارهای خانگی وام 20 میلیونی می‌گیرند؟

48 میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی استان تهران اختصاص یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان تصریح کرد: کسب مهارت‌های لازم در اشتغال خانگی یک نیاز به‌شمار می‌رود و در این راستا مراکز فنی و حرفه‌ای و آموزشی می‌توانند در جهت ارائه آموزش‌های لازم برای بهره‌مندی بهتر از این‌گونه مشاغل موثر باشند.

توصیفیان ضمن تأکید بر وابستگی کمتر به وام‌ها و سرمایه‌های دولتی ابراز کرد: در دولت تدبیر و امید با توجه به نقش اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی، بر فراهم کردن بسترهای لازم جهت ایجاد مشاغل خانگی و نیز کاهش وابستگی‌ها و تلاش برای خودکفایی در زمینه توسعه و پیشرفت و همچنین اهمیت نقش زنان در خانواده به عنوان عاملان پرورش و رشد نیروی کار تأکید بسیار شده است.

وی تأکید کرد: این‌گونه مشاغل فرصتی برای استفاده از ظرفیت تک تک اعضای خانوار به منظور کمک به تامین معیشت، افزایش درآمد، رفع نیاز بنگاه‌های اقتصادی بزرگتر، بهره وری بیشتر از امکانات و ظرفیت منازل مسکونی، افزایش اعتماد به نقس اعضای خانواده، انتقال دانش بومی و ایجاد انگیزه در خانواده‌ها برای فراگیری دانش تولید جهت اشتغالزایی است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار