هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
19. دى 1397 - 18:39   |   کد مطلب: 22215
شهردار همدان گفت: بازسازی گرمخانه همدان تا رسیدن به شرایط ایده‌آل انجام می‌شود.

به گزارش شبنم ها، به نقل از تسنیم

عباس صوفی  اظهار داشت: شهرداری از 3 سال پیش نسبت به ایجاد گرمخانه ویژه مردان بی‌سرپناه اقدام کرده و مکانی در پشت آتش‌نشانی میدان آرامگاه باباطاهر را به این کار اختصاص داده است.

وی افزود: اطلاع‌رسانی لازم در مورد وجود این مکان انجام‌شده و هر شب 50 تا 100 نفر اسکان داده‌شده و غذای گرم به آن‌ها داده می‌شود.

صوفی با بیان اینکه شهرداری در اندازه بضاعت خود خدمت‌رسانی می‌کند، مطرح کرد: کارکنان شهرداری هم هر شب، افراد بی‌خانمان و متکدی را از سطح شهر جمع‌آوری کرده و به گرمخانه انتقال می‌دهد.

بیشتر بخوانید

روزگار ناخوش تنها گرمخانه همدان؛ رنج‌هایی که پشت مردان را خم می‌کند

2 گرم‌خانه برای کارتون خواب‌ها در شهر همدان احداث شود

گرمخانه قزوین پذیرای کارتن‌خواب‌هاست

وی بیان کرد: شب یلدا بازدیدی از مجموعه داشته و میوه، شیرینی و آجیل برای ساکنان این مرکز بردیم تا آنها هم بی‌نصیب نباشند و وقتی از شرایط آنجا جویا شدم، اظهار رضایت کردند.

صوفی گفت: البته شرایط از نظر من ایده‌آل نبود به همین دلیل دستور دادم تا طبقه بالای این ساختمان را بازسازی و آماده کنند تا افراد به‌طور موقت به آن منتقل شوند و سپس بازسازی طبقه پایین و سرامیک کف آن انجام شود که در دست اقدام است.

تعطیل شدن گرمخانه در صبح زود تخلف است

شهردار همدان در مورد گزارش "تسنیم" مبنی بر شرایط نامطلوب گرمخانه همدان از نظر بهداشتی هم بیان کرد: وضعیت بهداشتی این مکان با توجه به شرایط آن و ساکنان آن باید لحاظ شود و با توجه به شرایط این افراد هرچه تلاش کنیم باز هم نمی‌توان بهداشت کامل را برقرار کرد.

وی با بیان اینکه ایجاد گرمخانه وظیفه شهرداری نیست، تصریح کرد: همین‌که شهرداری خارج از وظیفه قانونی و بنا بر وظیفه انسانی، اقدام به این کارکرده جای تشکر دارد.

شهردار همدان افزود: ایجاد گرمخانه وظیفه قانونی بهزیستی است و شهرداری به قصد خدمت‌رسانی و با رویکرد انسانی این کار را کرده است.

صوفی در  مورد گزارش "تسنبم" مطرح کرد: این کار سیاه نمایی، پوپولیستی و زیر سئوال بردن زحمات هر شب شهرداری است و شما مدتی است که بنا را بر تخریب شهرداری گذاشته‌اید و نیمه‌خالی لیوان را می‌بینید.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار "تسنیم" که چرا بازسازی ساختمان قدیمی گرمخانه همدان از 3 سال پیش تاکنون به تعویق افتاده، گفت: شما در چه جایگاهی هستید که تعیین می‌کنید این کار باید زودتر انجام می‌شد؟

صوفی در مورد تعطیل شدن گرمخانه در صبح زود با وجود دستور وی در شب یلدا مبنی بر اضافه شدن ساعت فعالیت در فصل سرما هم اعلام کرد: اگر این اتفاق افتاده باشد، تخلف شده و با افراد خاطی برخورد می‌کنم چراکه با کسی تعارف ندارم.

به گزارش تسنیم، هرچند قدردان زحمات کارکنان شهرداری و شهردار وقت و فعلی همدان هستیم، اما گرمخانه همدان از نظر بهداشتی وضعیت مطلوبی ندارد و  هرچند معاون شهردار از سرکشی مرتب کارشناس بهداشت به این مرکز خبر داده به اعتراف معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تاکنون هیچ درخواستی از طرف شهرداری برای ارائه خدمات بهداشتی به این مکان انجام‌نشده است.

از طرف دیگر با وجود دستور شهردار در مورخ 30 آذر 97 مبنی بر اضافه شدن ساعت فعالیت گرمخانه در صبح زود، این دستور روی زمین مانده و درب گرمخانه ساعت 8 یا 8:30 بسته می‌شود تا جایی که حتی امروز پس از انتشار گزارش مشکلات هم افراد بی‌سرپناه صبح زود در دمای چند درجه سانتی‌گراد زیر صفر و باد تند روانه خیابان شده‌اند. موضوعی که مهم‌ترین خواسته افراد به‌شمار می‌رود و امید است با پیگیری شهردار محقق شود.

انتهای پیام/ 

دیدگاه شما

آخرین اخبار