هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
24. دى 1397 - 18:42   |   کد مطلب: 22239
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: در استان همدان با مشکل کمبود پرستار مواجه هستیم.

به گزارش شبنم ها، به نقل از تسنیم

دکتر ابراهیم جلیلی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز پرستار اظهار داشت: در حال حاضر 3 هزار پرستار در دانشگاه علوم پزشکی همدان مشغول به کار هستند اما با این حال با مشکل کمبود نیروی پرستار مواجه هستیم.

وی با تاکید بر اینکه در استان همدان با کمبود نیروی پرستار مواجه‌ایم، ابراز کرد: اکنون با وجود 3هزار پرستار در سیستم بهداشتی درمانی، عملکرد 6 هزارپرستار را اجرایی می‌کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان از لزوم اجرای طرح پرستار اجتماعی یاد کرد و گفت: پرستاران نباید صرفا بر بالین بیماران باشند بلکه باید تجارب و توانمندی‌های خود را در سطح جامعه و بیرون از بیمارستان نیز برای ارتقای سلامت مردم، منتشر کنند.

جلیلی به وجود تنگناهای مالی و خدمات باکیفیت پرستاران اشاره کرد و افزود: امیدواریم با تلاش، شرایط کادر درمان و نیروهای پرستاری را با موازات پیشترفت به تعادل برسانیم.

رئیس نظام پرستاری استان همدان نیز در این مراسم به سواد بالا و توانایی پرستاران ایرانی اشاره کرد و اظهار داشت: کشورهای مطرح و پیشرفته‌ای مانند کانادا و استرالیا از جمله کشورهایی هستند که پرستاران ایرانی را به‌راحتی جذب و مشغول به کار می‌کنند.

هادی زرینی با بیان‌اینکه پرستاران ایرانی در سطح خاورمیانه حرف اول را می‌زنند،تاکید کرد: پرستاران ایرانی به راحتی و بدون در کشورهای پیشرفته جهان پذیرش می شوند که این امر به تخصصی شدن رشته پرستاری در ایران کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید

شهرکرد| طرح‌های رفاهی ویژه پرستاران در مجلس پیگیری می‌شود

بیمارستان‌های کرمانشاه با کمبود 1000 پرستار مواجه هستند

نسبت پرستار به سرانه تخت بیمارستانی در استان مرکزی نصف آمار کشور است

وضعیت پرداختی پرستاران مناسب نیست

وی همدان به وضعیت نامناسب عدالت در پرداخت حقوق پرستاران اشاره کرد و افزود: متاسفانه حقوق ماهیانه پرستاران غیر بالینی نسبت به پرداختی بالینی که در روز با انواع ویروس‌ها و بیماری‌های خطرناک در ارتباط اند یکسان و مشابه پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان نظام پرستاری همدان با اشاره به اینکه پرداخت‌های پرستاران منظم شده است، گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته حقو‌ق پرستاران به طور نامنظم پرداخت می‌شد که اکنون این شرایط بهبود یافته است.

زرینی به سختی حرفه پرستاری اشاره کرد و اظهار داشت: باتوجه به بدقولی بیمه‌ها در پرداختی‌ها اما امیدواریم دستگاه‌های مربوطه با درخواست بازنشستگی 20 ساله پرستاران موافقت کنند.

وی از شرایط نامناسب پرستاران شرکتی خبرداد و گفت: متاسفانه سختی کار و اضافه کاری برای این پرستاران درنظر گرفته نمی‌شود.

وی با بیان‌اینکه استان همدان رتبه نخست را در مدیریت پرستاری در سطح کشور به خود اختصاص داده است، گفت: خوشبختانه سال‌گذشته استان همدان، نمره 100 که بالاترین نمره بوده را از وزارت بهداشت دریافت کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار