هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
23. بهمن 1397 - 23:42   |   کد مطلب: 22381
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: نگران ایمن نبودن برخی ساختمان‌های قدیمی شهر هستیم و بارها به هیئت مدیره ساختمان‌ها هشدار داده‌ایم.

به گزارش شبنم ها، به نقل از تسنیم

محمدرضا بیاناتی  اظهار داشت: امسال و تاکنون 433 پایش سطح ایمنی ساختمان در مکان‌های اداری، تجاری و غیره در شهر همدان اجرا شده است.

وی تصریح کرد: پایش سطح ایمنی ساختمان در 37 موضوع توسط سازمان آتش‌نشانی و خدماتی ایمنی شهرداری همدان بررسی و موارد قابل اصلاح به مالکان و ساکنان بنا‌های یاد شده به شکل کتبی گزارش شده است. علاوه بر این گزارش، رونوشتی از این موارد هم برای نهاد‌های ناظر و مسئول در این حوزه ارسال کردیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان ابراز کرد: در پایش سطح ایمنی ساختمان مواردی مانند رعایت ارتفاع استاندارد درب ورودی، نصب رایزر خشک، نصب در‌های ایمن در مقابل آتش‌سوزی، نصب شیر هیدرانت، آموزش نیرو‌های فعال در واحد‌های تجاری و اداری برای نحوه صحیح برخورد و پیشگیری از آتش‌سوزی، پیش‌بینی راه خروج اضطراری و عمومی مناسب در مکان‌های عمومی و غیره، اجرای «او. کا. ب» یا نرده استاندارد زیر‌پنجره، نصب دریچه روی چاه جذبی و غیره مورد توجه قرار گرفته است.

بیاناتی با بیان اینکه با بررسی سطح ایمنی هر ساختمان گزارشی تهیه شده است، گفت: افزون بر مالک، برای مدیر کل بحران استانداری، مدیر‌کل پدافند غیر‌عامل استانداری، مدیر کل امور شهری استانداری، مدیر اداره اطلاعات شهرستان همدان، معاون قضایی و پیگشیری از وقوع جرم دادگستری، معاون فرمانداری همدان، خدمات شهری شهردار همدان و به تناسب بررسی یک نهاد اداری یا خصوصی و تجاری برای مدیر و مسئول مربوطه و ارسال شده است.

وی افزود: بعد از هر پایش موادر نقص ایمنی به مالک یا مسئول آن ساختمان گزارش می‌شود سپس آن فرد مسئول باید در یک بازه زمانی نقص‌های مرتبط را برطرف کند. ساختمان‌های جدید ساخت در صورتی موفق به دریافت پایان کار ساختمان خواهند شد که که پروانه پایان کار ایمنی ساختمانی را از آتش‌نشانی دریافت کنند.

بیشتر بخوانید

"رخنه بزرگی" که ایمنی ساختمان‌ها را به‌شدت تهدید می‌کند/ استفاده از "مصالح تقلبی" بدون تعریف مکانیزم کنترلی

شهرکرد| کیفیت استاندارهای ایمنی ساختمان‌های شهرکرد بررسی می‌شود

«آتش نشانی» به مشاغل سخت و زیان آور پیوست

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان با تاکید بر اینکه اکنون با توجه به نظارت و اجرای قانون توسط شهرداری و آتش‌نشانی در حوزه پایش ایمنی ساختمان، ساختمان‌های جدید ساخت همدان به لحاظ ایمنی مشکل ندارند افزود: درباره ایمن نبودن ساختمان‌های قدیمی در برخی موارد نگران هستیم و این نگرانی را به هم صورت کتبی به هیات مدیره این ساختمان‌ها اعلام کردیم و از آنان خواستیم تا برای رفع موارد نقص ایمنی اقدام لازم را انجام دهند.

بیاناتی درباره تعداد پروانه‌های ایمنی صادر شده برای ساختمان‌های شهر نیز اظهار داشت: در مدت 10 ماه امسال 726 پروانه ایمنی جدید برای ساختمان‌های جدید در شهر همدان صادر شده است. از سال 84 به بعد هم همه سازندگان باید این موارد ایمنی را در شهر همدان رعایت کنند.

وی گفت: امسال و تاکنون هم سه هزار و 421 عملیات آتش‌نشانی و خدمات‌ایمنی توسط این نهاد در شهر همدان اجرا شده است که یک هزار و 279 نفر از حوادث نجات یافتد و متاسفانه 11 نفر هم فوت کردند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان تصریح کرد: امسال و تاکنون هم برای افزایش دانش عمومی مردم همدان در حوزه نحوه برخورد صحیح با آتش‌سوزی و پیشگیری از آن هم ، 79 هزار و 889 نفر با حضور کارشناسان آتش‌نشانی همدان در مراکز عمومی و غیره روش‌ها و نحوه مقابله با آتش‌سوزی و پیشگیری از آن را یاد گرفتند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار