هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
14. اسفند 1397 - 17:20   |   کد مطلب: 22495
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان گفت: ۱۱ امسال یک هزار و ۲۷۹ فقره جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد استان اعطا شده است.

به گزارش شبنم ها، به نقل از تسنیم

علی بحیرایی در مورد اعطای جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد استان اظهار داشت: تسهیل ازدواج فرزندان مددجو و جوانان نیازمند زیرپوشش کمیته امداد از جمله خدمات کمیته امداد است.

وی با بیان اینکه کمک برای ازدواج فرزندان مددجو و جوانان نیازمند زیرپوشش کمیته امداد به دو صورت انجام می‌شود، افزود: کمک‌هزینه تأمین جهیزیه به دختران، پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به پسران، برگزاری جلسات آموزش مهارت‌های زندگی و انجام مشاوره‌های قبل و بعد از ازدواج از جمله خدمات برای تسهیل ازدواج فرزندان مددجو است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان با تأکید بر اینکه در 11 ماهه امسال یک هزار و 279 فقره جهیزیه به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد اعطا شده است، گفت: این میزان جهیزیه با صرف 4 میلیارد و 200 میلیون تومان به نوعروسان اعطا شده است.

 

بحیرایی بیان کرد: در حال حاضر زوجی برای دریافت جهیزیه در نوبت نداریم، مگر کسانی که تازه ازدواج کرده و تشکیل پرونده دهند.

وی عنوان کرد: به غیر از جهیزیه اعطا شده به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد، هدیه‌ای نیز در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی یا به صورت بلاعوض در قالب کمک هزینه ازدواج به پسران اعطا می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان ابراز کرد: آموزش مطالب فرهنگی، دینی و مذهبی و اعطای تسهیلات تشویقی برای اشتغال و برگزاری سفرهای زیارتی و غیره نیز از جمله خدماتی است که قبل و بعد از ازدواج به زوجین تحت پوشش کمیته امداد اعطا می‌شود.

انتهای پیام/ 

دیدگاه شما

آخرین اخبار