شهروندنگارشبنم ها
هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
14. اسفند 1397 - 17:23   |   کد مطلب: 22496
مدیر فرودگاه همدان گفت: فرودگاه همدان آماده پذیرش هواپیمای‌های پهن‌پیکر بوئینگ تا خانواده ۷۴۷ مسافری است اما مردم استان همدان به خصوص اداره‌ها از ظرفیت فرودگاه همدان برای رسیدگی به امور اداری استفاده نمی‌کنند.

به گزارش شبنم ها، به نقل از تسنیم

سهراب کلوندی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، با یاد‌آوری اینکه استاندار همدان هم بار‌ها تاکید کرده که دستگاه‌های اداری استان از ظرفیت فرود‌گاه استفاده کنند، اظهار داشت: با شرایط موجود و پیگیری که انجام دادیم اکنون پرواز‌های همدان به تهران و بالعکس،  کیش و بالعکس و  مشهد و بالعکس در فرود‌گاه فعال است.

وی افزود: اما کارمندان اداره‌های استان برای رسیدگی به امور اداری ترجیح می‌دهند از سایر وسایل برای رسیدگی به امور اداری استفاده کنند.

مدیر فرودگاه همدان گفت:  فرودگاه همدان برای برقراری پرواز‌ها، باند فرود‌گاه را ارتقا داده و بلند‌ترین برج مراقبت فرود‌گاه‌های کشور را با ارتفاع 52.5 متر با هزینه‌ای در حدود 6 میلیارد تومان بهر‌ه‌برداری کرده است، اما تاکنون به دلیل نبود استقبال مناسب مردم استان همدان موفق به راه‌اندازی این تعداد پرواز‌ شده است.

بیشتر بخوانید

50 درصد پروازهای عراق به ایران از طریق فرودگاه ایلام انجام می‌شود

دفاع تمام قد معاون وزیر از مدیرعامل سابق شرکت فرودگاه ها

وزیر راه: هیچکدام از فرودگاه های کشور در شأن مردم نیستند

کلوندی تاکید کرد: امکانات نصب شده و فعال فرود‌گاه ظرفیتی را در اختیار فرود‌گاه همدان قرار داده که در هرساعت و برای هر شهر و منطقه‌ای که تقاضای پرواز ارائه شود پرواز را برقرار می‌کنیم اما پرواز‌‌ها در صورتی محقق می‌شود که مسافر کافی برای هر پرواز وجود داشته باشد و حداقل 50 تا 60 درصد ظرفیت پرواز پر شود.

وی در پاسخ به این سئوال خبرنگار تسنیم که آیا ساعت پرواز و قیمت دلیل استقبال نکردن مردم استان است، اظهار داشت: ساعت‌های پرواز تعیین شده اول وقت روز‌‌های هفته است و طبق ضوابط هم اگر تاخیری باشد به مسافران اعلام خواهد شد. منشور حفظ حقوق مسافر هم از مسافران حمایت می‌کند. قیمت‌ها هم کشوری تعیین می‌شود.

مدیر فرودگاه همدان اضافه کرد: طبق ضوابط ابلاغی وزارت راه و شهر‌سازی و مدیریت فرود‌گاه‌های کشور، پرواز‌ها برنامه‌ریزی شده و سیستمی است. امسال و تاکنون فرودگاه همدان 248 پرواز برای خدمات‌دهی به 36 هزار و 446 مسافر استان برقرار کرده است.

کلوندی گفت: بوئینگ ایران‌ایر پرواز‌های همدان به تهران را خدما‌ت‌‌دهی‌می‌کند که پرواز در روز شنبه ساعت7.30 دقیقه از تهران به همدان می‌آید و ساعت 8.55 دقیقه به تهران بر‌می‌گردد. همچنین در روز سه‌شنبه هم این پرواز در ساعت 16 از تهران به همدان می‌آید و ساعت 17.20 به تهران بر‌می‌گردد.

وی تصریح کرد: پرواز مشهد با قشم‌ایر در روز‌های دوشنبه و پنج‌شنبه ساعت 8.30 از مشهد به همدان می‌آید و همان روز ساعت 11 به مشهد بر‌می‌گردد. پرواز کیش با هواپیمایی کیش‌ایر سه‌شنبه‌ها و جمعه‌ها برقرار است و در ساعت‌های 13.15 از کیش هواپیما به همدان می‌آید و در ساعت 15.15 به کیش بر‌می‌گردد.

کلوندی ابراز کرد : برقراری تعداد پرواز به درخواست مردم به عنوان متقاضان بهره‌مندی از فرود‌گاه بستگی دارد و با افزایش استقبال مردم برای هر نقطه از کشور که بخواهند برنامه‌ریزی و پرواز را اجرا خواهیم کرد همچنان که برای عتبات هم در حال برنامه‌ریزی اجرای پرواز هستیم.

مدیر فرودگاه همدان گفت: افزون بر پرواز‌های یاد شده فرودگاه همدان موفق به ارایه خدمات پروازی برای زائران حج هم شده است که بر این مبنا که امسال برای حج 4 هزار و 250 مسافر با 17 پرواز راهی خانه خدا شدند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار