هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
23. اسفند 1397 - 19:43   |   کد مطلب: 22539
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: یک هزار و ۳۰۰ تن گوشت گرم و منجمد از طریق بخش‌های اداری و کارگری ، کمیته امداد و بهزیستی در میان مردم استان همدان توزیع شده است.

به گزارش شبنم ها، به نقل از تسنیم

حمیدرضا متین، ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 1300 تن گوشت گرم و منجمند از کانال ادارات و بخش کارگری در استان همدان توزیع شده است.

وی تصریح کرد: سیستم توزیع رضایت بخش بوده و اقشار زیادی از مردم موفق به دریافت گوشت ارزان قیمت شدند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان افزود: از ماه گذشته محموله گوساله گرم وارداتی توزیع می‌شود و لاشه گوسفند بسیار کم شده است.

متین از توزیع مرغ با قیمت کیلویی 12 هزار و 800 تومان در فروشگاه های سطح شهر خبر داد و گفت: روز گذشته 90 تن مرغ گرم 12 هزار و 800 تومانی توزیع شده و امروز هم 115 تن توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه میزان مصرف روزانه مرغ در استان 80 الی100 تن است، ابراز کرد: در زمینه تامین و توزیع مرغ، کمبودی وجود ندارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه توزیع مرغ 12 هزار و 800 تومانی در ایام نوروز هم ادامه دارد، اظهار داشت: 53 فروشگاه مرغ در سطح شهر متقاضی توزیع این کالا شده‌اند.

متین در بخش دیگری از سخنانش از توزیع شکر در تمامی فروشگاه‌ها خبر داد و گفت: شکر مورد نیاز مردم در بسته های 900 گرمی در همه فروشگاه‌های سطح شهر عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه 1700 تن شکر در اختیار قنادان قرار دادیم، ابراز کرد: دو هزار و 250 تن شکر هم در چند روز آینده در بازار توزیع می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از توزیع برنج هومالی درجه «آ» و «ب» در سطح بازار خبر داد و گفت: سه هزار و 650 تن برنج توزیع شده و 500 تن هم در روز یکشنبه وارد استان می‌شود.

میوه شب عید از روز دوشنبه توزیع می‌شود

متین افزود: 1300 تن پرتقال و 650 تن سیب برای تامین نیاز مردم در ایام عید تامین شده و از روز دوشنبه در مناطق مختلف استان توزیع می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش از کشیک های نوروزی صنوف مختلف خبر داد و افرود: 240 نانوایی به عنوان کشیک پخت دارند، سهمیه آرد آن‌ها مشخص و گرفته شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: تعمیرگاه‌های سیار نیز در ایام تعطیلات نوروز فعال هستند.

متین از تنظیم نرخنامه برای فست فود و رستوران‌های استان خبر داد و اظهار داشت: برای جلوگیری از گرانفروشی و تخلف، اقدام به تنظیم نرخنامه کردیم.

تقاضای غیر منطقی مردم عامل گرانی گوشت است

وی با بیان اینکه قیمت دام زنده (گوسفند)، دیروز 88 هزار تومان تومان بوده است، ابراز کرد: کمبود گوشت نداریم، بلکه تقاضای غیرمنطقی مردم سبب گرانی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در بخش دیگری از سخنانش به رکود شدید صنایع پلاستیکی و موکت اشاره کرد و افزود: خوشبختانه مدتی است که وضعیت صنایع پلاستیکی بهتر شده است.

متین با بیان اینکه صنایع کانی غیر فلزی رشد خوبی در فروش داشته است، ابراز کرد: از 1000 واحد تولیدی، 300 واحد مربوط به صنایع غیر فلزی است.

وی از رشد هزار و 156 درصدی صادرات بخش معادن استان خبر داد و اظهار داشت: در زمینه بازار سنگ ساختمانی وضعیت خوب است اما در شن وماسه وضعیت خوبی نداریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه در زمینه فرش وصنایع و دستی، 5 میلیون دلار صادرات داشتیم، ابراز کرد: امسال وضعیت صادرات فرش و صنایع دستی، کاهشی بوده است.

متین در بخش دیگری از سخنانش به شاخص‌های تورم در استان اشاره کرد و گفت: دو شاخص چالش بر انگیز تورم در استان مربوط به مسکن و بخش بیمارستانی است.

وی به واحد فروسیلیس ملایر و گندله سازی اسدآباد اشاره کرد و افزود: در زمینه صنایع تبدیلی و جلوگیری از خام فروش پیشرفت خوبی داشتیم. واحد فروسیلیس و گندله سازی نه تنها در استان بلکه در کل کشور تاثیر مثبتی دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار