هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
26. فروردين 1398 - 18:24   |   کد مطلب: 22666
رییس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از کاهش قیمت گوشت در استان خبر داد.

به گزارش شبنم ها، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

علیرضا شجاعی، رییس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه تمام کالا‌های اساسی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد کشور می‌شوند اظهار کرد: گوشت قرمز به عنوان یک اولویت به حساب می‌آید و با همین ارز واردات آن انجام می شود.

وی با تأکید بر اینکه کاهش قیمت گوشت آغاز شده است افزود: در فصل بهار مراتع برای چرای دام‌ها مناسب هستند و به همین دلیل نیاز به نهاده دامی نیز کاهش می‌یابد.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان تصریح کرد: وقتی تقاضا برای نهاده‌ها پایین می‌آید، قیمت نهاده می‌شکند و به محض اینکه قیمت نهاده‌ها کاهش یابد، قیمت مرغ و گوشت نیز روندی نزولی می‌یابد.

وی درباره بازرسی‌های انجام شده طی سال گذشته گفت: تعداد بازرسی‌ها در سال گذشته ۱۲۰ هزار و ۹۲۸ فقره بوده که نسبت به سال ۱۳ درصد رشد داشته است.

شجاعی با بیان اینکه در سال ۹۷ تعداد ۱۲ هزار و ۹۵ پرونده تشکیل شده است اظهار کرد: در سال ۹۶ تعداد پرونده‌ها ۹ هزار و ۴۸۹ فقره بوده که در سال گذشته ۲۷ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: گزارش‌های مردمی شامل تلفنی، کتبی و حضوری در سال ۹۷ به تعداد ۴ هزار و ۵۷۵ فقره بوده که نسبت به سال ۹۶ به میزان ۱۸.۵ درصد رشد داشته است.

رییس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: در بازرسی‌های انجام شده تخلف عرضه و قیمت گذاری   ۱۶۷۵ تن آرد، برنج، سویای دامی، میوه، ذرت دامی، روغن نباتی، شیر ، قند و شکر، کود شیمیایی و گوشت ثبت شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار