هواشناسی همدان
3. ارديبهشت 1398 - 8:33   |   کد مطلب: 22706
اخیراً با چراغ سبز منطقه آزاد چابهار گروهی از هنرمندان مشغول تبلیغ زننده و خارج از عرف لباس بلوچی هستند.

به گزارش شبنم ها، به نقل از عصر هامون

مرداد ماه سال 96 بود که عبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از راه اندازی مرکز خیریه "مه بان" در این منطقه خبر داد.

هدف از راه اندازی این مرکز خیریه حمایت از بنیان خانواده، توانمندسازی و آموزش عنوان شده است، اما این مجموعه خیریه اسفند ماه 97 با نام بهاره رهنما پیوند خورد و مدیران منطقه آزاد تصمیم گرفتند این سلبریتی را به عنوان سفیر خود معرفی کنند.

بهاره رهنما در مراسم معارفه خود گفت: "در همین راستا بعد از آشنایی با خیریه خوب و معتبر “مه بان“ از پیشنهاد سفیر شدنم برای این مؤسسه که هدف اصلی آن توانمندسازی و آموزش زنان این منطقه است، استقبال کردم."

گره خوردن نام این سلبریتی با منطقه آزاد چابهار زمینه حضور وی در مناطق مختلف استان را فراهم ساخت تا مدیران منطقه آزاد به واسطه این هنرمند و صفحات مجازی وی، مسیر ورود به چابهار را برای سایر بازیگران ریل گذاری کنند.

اما بسیاری حلقه واصل ارتباط این هنرمند با منطقه آزاد را یک خانم کارآفرین می دانند، فردی که تمام عمر خود را در استانی دیگر سپری کرده و به یکباره راهی سیستان و بلوچستان می شود و کاری نو را استارت می زند، فعالیتی که در ابتدا مسیر اشتغالزایی را به درستی طی کرد اما در میانه ماجرا قضیه تغییر کرد و پای مدلینگ ها به کار این کارآفرین جوان باز شد.
 
در همین خصوص تصاویر منتشر شده در صفحات مجازی نشان می دهد خانم های جوان به واسطه خانم بازیگر و خانم کارآفرین وارد استان شده و با لباس های تولیدی این خانم جوان تصاویری نامناسب با آثار تاریخی و گردشگری استان تهیه و به شبکه های اجتماعی تزریق می شود.

به نظر می رسد فعالیت این خانم کارآفرین در ماه های اخیر و به واسطه ارتباط گیری با چند بازیگر زن سینما که تفکراتی فمنیستی دارند تا حدود بسیاری از هدف خود دور شده است و امروز هنر سوزن دوزی استان که قرار بود مدرنیزه شود به انحراف کشیده شده است.

در این بین بهاره رهنما هم که به قول خودش تلاش می کند تا لباس بلوچی و هنر زنان بلوچ را به دنیا معرفی کند به حاشیه رفته و با انتشار تصاویر نامتعارف خود در لباس بلوچی انتقادات جامعه مذهبی استان را برانگیخته است، به نظر می رسد افرادی که این بازیگر زن را به عنوان سفیر زنان بلوچ معرفی کرده اند می بایست اول فرهنگ زنان سیستان و بلوچستان را به این هنرپیشه معرفی کنند تا اینگونه لباس قوم بلوچ که تابع فرهنگ، اقلیم و عوامل موثر دیگر است و تاثیر مستقیم بر فرهنگ و هنر استان دارد مورد سوء استفاده قرار نگیرد.

 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار