هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
21. مرداد 1398 - 20:01   |   کد مطلب: 23413
سخنگوی اورژانس کشور گفت: برای اولین بار در کشور دو قلب پیوندی به صورت همزمان از استان یزد به دو بیمارستان تهران منتقل شد.

به گزارش شبنم ها،مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، از انتقال همزمان دو قلب از استان یزد به تهران خبر داد و گفت: مدتی پیش، یک مرد جوان ١٨ ساله و يک آقای ٣٠ ساله در استان یزد دچار مرگ مغزی شدند؛  با توجه به وجود ٢ بیمار نیازمند در تهران، مقدمات لازم برای جابجایی قلب‌ها فراهم شد و امروز قرار است برای اولین بار در کشور دو قلب اهدایی به صورت همزمان از استانی به استان دیگر منتقل شود.
او با اشاره آغاز جراحی برای برداشتن عضو پیوندی گفت:  یکی از قلب‌های اهدایی به بیمارستان شهید رجایی و دیگری به بیمارستان امام خمینی تهران منتقل می‌شود؛ این چهارمین همکاری سازمان اورژانس کشور و اداره بیماریهای خاص و پیوند اعضا است؛ امیدواریم افزایش این همکاری‌ها منجر به حفظ سلامت هموطنانمان شود.
 
خالدی تشریج کرد: با هماهنگی‌های انجام شده بین اورژانس هوایی و آشیانه ریاست جمهوری، یک فروند جت فالکون وظیفه انتقال عضو پیوندی بین  استان تهران و یزد را بر عهده دارد؛ برای صرفه جویی در زمان، هماهنگی‌های لازم انجام شد تا انتقال قلب بین فرودگاه و بیمارستان شهید رهنمون یزد با بالگرد انجام شود.
بیشتر بخوانید: تدوین نرم افزار هوشمند انتقال عضو/ ۲۵ هزار نفر نیازمند پیوند عضو هستند
سخنگوی سازمان اورژانس کشور ادامه داد: بعد از رسیدن قلب‌ها به فرودگاه مهرآباد یکی از آنها به همراه تیم جراح، با بالگرد به بیمارستان شهید رجایی ودیگری با آمبولانس به بیمارستان امام خمینی منتقل می‌شود.

در حال تکمیل...

دیدگاه شما