هواشناسی همدان
12. شهريور 1398 - 20:55   |   کد مطلب: 23554
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: در حوزه فضای مجازی به دنبال هم‌افزایی و تعامل بیشتر بین مجموعه غیردولتی و دولتی هستیم.

به گزارش شبنم ها،احمدرضا احسانی ظهر امروز در کارگروه استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی با اشاره به اینکه فضای مجازی پدیده‌ای است که جز همراهی با آن راه دیگری نیست، اظهار داشت: استفاده از این فضا بستگی به دیدگاه ما دارد که فضای مجازی را فرصت یا تهدید تصور کنیم.

بیشتر بخوانید

همدان| ظرفیت‌های فرهنگی برای تولید محتوای فضای مجازی مورد استفاده قرار گیرد

سند نظام هویت معتبر در فضای مجازی تصویب شد

"تکنو استرس" علت ایجاد اعتیاد به فضای مجازی

وی با بیان اینکه دیدگاه تهدیدآمیز نسبت به فضای مجازی از آن جهت است که تخصص لازم در این حوزه را نداریم، افزود: از نقاطی آسیب می‌بینیم که در آن حوزه‌ها ضعف داریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان بیان کرد: فضای مجازی پایه و زیرساخت کسب و کارهای دیجیتال، اقتصاد، رونق گردشگری و غیره است که ما به تازگی از این فضا استفاده می‌کنیم.

احسانی با تأکید بر اینکه در حوزه فضای مجازی به دنبال هم‌افزایی و تعامل بیشتر بین مجموعه غیردولتی و دولتی هستیم، عنوان کرد: شبکه‌ها و گروه‌های تولیدمحتوا باید در این کارگروه حضور داشته باشند تا بتوانیم در حوزه تولید محتوا برای فضای مجازی تاثیرگذار باشیم.

معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این کارگروه اظهار داشت: با توجه به اهمیت فضای مجازی در جامعه امروز، کارگروه استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی از اهمیت بسیاری برخوردار است و دستگاه‌های عضو کارگروه شرح وظایفی در حوزه‌های مختلف دارند.

وی با اشاره به اینکه هدف این کارگروه ساماندهی و هم افزایی بین مجموعه‌های دولتی و خصوصی است، افزود: گسترش و توسعه برنامه‌ها و تأمین و تولید محتوا از دیگر اهداف این کارگروه است.

مجید فروتن با بیان اینکه بایستی آسیب‌ها را شناسایی و در جهت رفع آسیب‌ها قدم برداریم، گفت: با مدیریت و محتوا بخشی به فضای مجازی این فضا را برای استفاده مناسب خانواده‌ها آماده کنیم تا از این ظرفیت به خوبی و در جهت مثبت استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه ملاک ارزیابی کارگروه استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی بر مبنای خروجی و محتوای تولید شده است، عنوان کرد: بخشی از منابع اعتباری این کارگروه توسط استانداری و بخشی نیز توسط کارگروه فضای مجازی کشور تأمین می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار