هواشناسی همدان
26. شهريور 1398 - 17:49   |   کد مطلب: 23649
کارگاه یک روزه نمایشنامه نویسی خلاق با حضور دکتر حسن دولت آبادی در پلاتو مجتمع ابن سینا همدان برگزار می‌شود.

به گزارش شبنم ها،

 محمدرضا باباخانیان، سرپرست واحد نمایش حوزه هنری استان همدان گفت: برای شرکت در این کارگاه، فراخوانی به شکل استانی از سوی واحد نمایش حوزه هنری همدان منتشر شد که از بین ثبت نام کنندگان، افراد واجدالشرایط به شکل محدود انتخاب می‌شوند و در کارگاه حضور خواهند داشت.

محمدرضا باباخانیان به تدریس حسن دولت آبادی در این کارگاه اشاره کرد و افزود: حسن دولت آبادی دارای مدرک کارشناسی بازیگری، ارشد تئاتر و مدرک درجه یک کارگردانی است که نگارش ۳۰ نمایشنامه و تالیف و انتشار ۱۹ نمایشنامه را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.

او با اشاره به اینکه در این کارگاه به شیوه‌های تالیف نمایشنامه به شکل خلاقانه و تخصصی پرداخته می‌شود تصریح کرد: متاسفانه یکی از خلاء‌های مهم در تئاتر، کمبود نمایشنامه‌های پر محتوا و دارای چهارچوب است و از آنجایی که نمایش از عوامل مهم و تاثیرگزار در فرهنگ جامعه می‌باشد، برگزاری این چنین کارگاه‌هایی می‌تواند در رفع این خلاء کمک کند.

باباخانیان با اشاره به میزبانی همدان در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اضافه کرد: با توجه به فعالیت طیف گسترده‌ای از هنرمندان و گروه‌های نمایشی استان در حوزه‌ی تئاتر کودک، باید بستر مناسب آموزشی با حضور اساتید برتر کشوری فراهم شود که حوزه هنری همدان در تلاش برای تحقق این امر است.

این برنامه با مشارکت حوزه هنری کودک و نوجوان ۲۸ شهریورماه سال جاری در مجتمع ابن سینا همدان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 

دیدگاه شما