هواشناسی همدان
13. فروردين 1399 - 11:01   |   کد مطلب: 24250
یک روانشناس و مشاور درباره سن ازدواج و تبعات بالا رفتن آن توضیحاتی داد.

به گزارش شبنم ها،

سیده مریم حسینی روانشناس و مشاور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره سن ازدواج و تبعات بالا رفتن آن اظهار کرد:هر چقدر سن بالا برود حوزه تجربیات و دانش افراد نسبت به پیرامون افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین در بسیاری از مسائل حساس‌تر و دقیق می‌شوند.

اوتصریح کرد:افرادی که در سن بالا تصمیم به ازدواج می گیرند سختر می‌توانند همسر آینده خود را انتخاب کنند، زیرا حوزه وسیعی از انتخاب‌ها مقابلش قرار می‌گیرد؛ همچنین افرادی که سن شان بالا می‌رود به دلیل آموخته‌های که فرا گرفته اند تعقل بر احساس شان غلبه می‌کند.

بیشتر بخوانید:چگونه روزهای خوبی را در تعطیلات نوروز سپری کنیم؟

این روانشناس و مشاور با بیان اینکه افراد در سن بالا دقت شان برای انتخاب همسر بالا می‌رود، افزود:فرد در طول زندگی خود تجربه و آموخته‌های در مراودت‌ها و رفت و آمد‌های خود داشته پس سعی می‌کند، با حساسیت بیشتر و دقت بالایی همسر آینده خود را انتخاب کند.

حسینی ادامه داد:افراد در زمان گذشته آزادی کمتری در خانه و خانواده داشته اند، و حوزه آزادی آن‌ها درون خانه و خانواده بود؛ اما امروزه کاملا متفاوت از گذشته است، و آزادی بین جوانان بسیار زیاد شد؛ تا جایی که با مقوله ازدواج سفید مواجه شدیم.

او در پایان افزود:افراد به دلیل آزادی‌ها که در خانه و خانواده دارند تن به ازدواج نمی‌دهند و یا آن را به تاخیر می‌اندازند؛ که این کار باعث مشکلاتی برایافراد و خانواده شان می‌شود.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار