29. بهمن 1402 - 9:43   |   کد مطلب: 25448
مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: آغاز عملیات ساخت ۵۹ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن نخبگان، اعضای هیات علمی، کارکنان و خوابگاه متاهلی در دانشگاه‌های دولتی و آزاد، همزمان با سراسر کشور، آغاز شد.

به گزارش شبنم ها، عملیات ساخت حدود پنج هزار واحد مسکونی ویژه‌ نخبگان، اعضای هیأت‌علمی، کارکنان و خوابگاه‌های متاهلی دانشگاه‌ها (دولتی و آزاد) استان همدان، از طریق برقراری ارتباط تصویری با حضور رییس جمهور در شورای عالی مسکن همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

 

مجید صالحی امیر در حاشیه این آیین که به صورت ویدئوکنفرانس با نهاد ریاست جمهوری برگزار شد در گفتگویی اعلام کرد: بر اساس توافقنامه صورت گرفته با دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، واحدهای مسکونی این قشر از جامعه در زمین‌های محدوده دانشگاه آزاد اسلامی ساخته می‌شود.

 

صالحی امیر اظهار داشت: بر اساس این توافقنامه ۵۵ هکتار از زمین های متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، برای ساخت واحد مسکونی ویژه‌ نخبگان، اعضای هیات‌علمی، کارکنان و خوابگاه‌های متاهلی دانشگاه‌ها (دولتی و آزاد) اختصاص یافته است.

 

وی ادامه داد: در این فضا بین چهار تا پنج هزار واحد مسکونی ساخته می شود که ۵۰ درصد آن به نخبگان، اعضای هیات‌علمی، کارکنان و خوابگاه‌های متاهلی دانشگاه‌ها اختصاص می‌یابد و ۵۰ درصد دیگر نیز به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن واگذار می‌شود.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان تاکید کرد: همه امتیازات مربوط به طرح نهضت ملی مسکن در این پروژه لحاظ می‌شود.

 

لازم به ذکر است: در این نشست که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رییس جمهور، وزیر کشور، وزیر علوم، وزیر بهداشت و روسای دانشگاه‌های آزاد و سراسری برگزار شد، با دستور رئیس جمهور، احداث ۵۹ هزار و ۵۰۰ هزار واحد مسکن نخبگان، اعضای هیات علمی، کارکنان و خوابگاه متاهلی در دانشگاه‌های دولتی و آزاد کشور آغاز شد.

 

قانون جهش تولید و تامین مسکن (طرح نهضت ملی مسکن) مصوب ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ یکی از برنامه‌های کلان دولت سیزدهم محسوب می‌شود. بر اساس این طرح ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال در کشور هدفگذاری شده است.

 

انتهای خبر/

دیدگاه شما

آخرین اخبار