پیغام خطا

  • Notice: Use of undefined constant CMF_Ln_English - assumed 'CMF_Ln_English' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).
  • Notice: Use of undefined constant CMF_Error - assumed 'CMF_Error' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).

هواشناسی همدان
24. شهريور 1399 - 11:59   |   کد مطلب: 8531
عضو ستاد مردمی جمعیت استان همدان گفت: کاهش شدید نرخ باروری در ایران تلاشی کاملا برنامه ریزی شده از جانب اتاق های فکرغربی و سازمان های وابسته به آنها در پوششی به ظاهر قانونی می باشد

به گزارش شبنم ها عضو ستاد مردمی جمعیت استان همدان در گفتگو با خبرنگار ما، ضمن اشاره به اینکه جمعیت و مباحث پیرامون آن یکی از مفاهیم مورد توجه می باشد اظهار کرد: اهمیت مفهموم جمعیت را باید در تعاریف ارائه شده از علوم سیاسی جستجو کرد چرا که از آن به عنوان یکی از شروط لازم برای تشکیل دولت نام برده اند. به طوریکه قدرت جمعیت در کنار سه عنصر دیگر یعنی قلمرو ، دولت و حاکمیت از جمله مولفه های اساسی قدرت محسوب می شود.

عضو ستاد مردمی جمعیت استان همدان گفت: کاهش جمعیت جهان به دست سیاستمداران فراماسون آمریکا و صهیونیستها طراحی شده است و اکنون در حال اجرا است و مهمترین گروه هدف آنها هم کشورهای مسلمان هستند.

نرگس محمدی پارسا ادامه داد: در واقع پروژه جهانی کنترل جمعیت و پیشگیری از به دنیا آمدن نسلهای جدید به دلیل نگرانی از گرسنگی  و درماندگی ملتهای ضعیف نبود بلکه نگرانی از محدودشدن مالکیت و دسترسی خود به همه منابع جهانی می باشد.

عضو ستاد مردمی جمعیت استان همدان گفت: این فرماندهان جمعیتی با همراه کردن اندیشه های اومانیستی و به حاشیه راندن تفکر دینی و ارزش های انسانی در این امر، زمینه پذیرش ملتها و دولتها را برای کاهش جمعیت در جهان و نابودی نسل های انسانی فراهم کردند.

پزشک عمومی  با اشاره به اینکه کاهش شدید نرخ باروری در ایران تلاشی کاملا برنامه ریزی شده از جانب اتاق های  فکرغربی و سازمان های دولتی و غیردولتی وابسته به آنها است افزود:این سازمان ها در پوشش هایی به ظاهر قانونی در سایه بی توجهی و عدم آگاهی برخی دستگاه های اجرایی شکل  گرفتند.

محمدی پارسا ادامه داد: بعد ازسرشماری سال 1385 که روند کاهش رشد جمعیت را نشان داد گفتگو درباره تحولات جمعیتی فراگیرشد چند سال بعد سرشماری سال 90 نشان داد که نرخ فرزند آوری در خانواده های ایرانی به کمتر از "حدجایگزینی " باروری رسیده است.

عضو ستاد مردمی جمعیت استان همدان افزود: مقام معظم رهبری در دیدارهای مکرر خود به پیگیری سیاستهای مهار جمعیت پرداخته اند و از ضرورت برنامه ریزی برای رشد جمعیت سخن به میان آورده اند.

پزشک عمومی با مروری بر تاریخچه روند رشد جمعیت در ایران افزود: در بازه زمانی 25 ساله سالهای 65 تا 90 ایران موفق ترین کشور جهان در زمینه مهارت جمعیت شمرده شد و در زمینه کاهش نرخ رشد جمعیت از 2/3 درصد به کمتر از 2 درصد در مدت 15 سال، نمونه ای بی همتا نام گرفت.

محمدی پارسا با  بیان اینکه همه ارگان ها و سازمان ها باید در امر افزایش جمعیت مشارکت داشته باشند افزود: سازمان تبلیغات اسلامی با استفاده از ظرفیت مبلغین، مداحان، تشکل های مذهبی،ارشاد اسلامی از طریق کمک به نشر مطالب مرتبط،آموزش و پرورش از طریق تغییر در بحث درسی و عکس های خانواده کم جمعیت در کتاب ها و صدا وسیما از طریق فرهنگ  سازی این امر نقش بسیار موثری دارند.

وی با اشاره به اینکه با بیان اثرات مثبت بارداری دربین مادران می توان نقش موثر دیگر درزمینه افزایش جمعیت ایفا کرد افزود: اثراتی از جمله افزایش لذت روابط جنسی، تبدیل شدن سلامتی به یک عادت ، کاهش چشمگیر دردهای عادت های ماهیانه ، کاهش خطر سرطان ، افزایش قدرت حواس و بالا رفتن اعتماد به نفس از اثرات مثبت بارداری می باشد.

پزشک عمومی ادامه داد: طبق تحقیقات جدید پزشکی، جنین در دوران بارداری با هدیه دادن تعدادی از سلولهای بنیادی خود به مادر آسیبهای بدن مادر راجبران می کند.

عضو ستاد مردمی جمعیت استان همدان گفت: مدرنیته در حال نشان دادن چهره واقعی خود به جامعه بشریت،  آهسته آهسته جوامع انسانی را به مردابی فرو می کشد که بیرون رفتن از آن آسان نیست بسیاری از تاثیرات به جامانده از از گفتمان مدرن مانند تحولات جمعیتی را نمی توان در کوتاه مدت و بدون تحول در نظام معنایی اصلاح کرد.

وی در پایان گفت: مسئله جمعیت مسئله جامعه بزرگی است که همه افراد باید نسبت به آن حساس باشند و به این باور برسندکه افزایش جمعیت کامرانی امروز و شادی فردای آنان را به همراه دارد و البته بخش مهمی از این باور می تواند از آمادگی نظام مدیریتی کشور برای روبه روشدن با فزونی جمعیت سرچشمه می گیرد.

پایان پیام/ج

دیدگاه شما

آخرین اخبار