هواشناسی همدان
26. ارديبهشت 1399 - 19:26   |   کد مطلب: 24354
به مناسبت فرارسیدن شهادت حضرت امیر(ع) و لیالی قدر مجموعه‌ای از جدیدترین تصاویر پروفایل و عکس‎نوشته ویژه این مناسبت برای شما کاربران گرامی تهیه و تنظیم شده است.

مولی الموحدین حضرت علی ابن ابیطالب(ع)، پسرعمو و جانشین رسول گرامی اسلام حضرت ختمی مرتبت (ص)، اولین امام شیعیان و دومین معصوم عالم امکان، همسر گرامی حضرت فاطمه زهرا (س) و پدر عظیم الشأن حضرات ائمه معصومین (علیه و علیهم السلام) می‌باشند.

ولادت آن حضرت (ع) در روز ۱۳ رجب به شکل عجیب و بی سابقه‌‏اى، در درون خانه کعبه به وقوع پیوست، رخداد و معجزه‌ای بسیار عظیم که هرگز در تاریخ بشریت سابقه نداشته و بعد از آن نیز تکرار نشده است. شهادت ایشان نیز در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در مسجد کوفه، بر اثر ضربه شمشیر زهرآلودی بر فرق مبارک حضرت(ع) به وقوع پیوست.

امیرمومنان علی (ع) در واپسین لحظات زندگی نیز به فکر سعادت مردم بودند و به فرزندان و بستگان و تمام مسلمانان چنین وصیت فرمودند: «شما را به پرهیزکاری و به نظم در کار‌ها سفارش می‌کنم و اینکه همواره در فکر اصلاح بین مسلمانان باشید. یتیمان را فراموش نکنید، حقوق همسایگان را مراعات کنید. قرآن را برنامه عملی خود قرار دهید. نماز را بسیار گرامی بدارید که ستون دین شماست.»

گفتنی است که ایام جانسوز شهادت امام اول شیعیان مقارن با شب‌های عظیم و سرنوشت‌ساز قدر است؛ ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت علی(ع)، مجموعه‌ای از زیباترین تصاویر پروفایل و والپیپر ویژه این مناسبت برای شما کاربران گرامی تهیه و تنظیم شده است که در ادامه آن را دریافت می‌کنید.

دیدگاه شما

آخرین اخبار