هواشناسی همدان
29. آبان 1395 - 1:40   |   کد مطلب: 13663
معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه در دیدار با وزیر امورخارجه فرانسه، ضمن مرور روابط دوجانبه، در خصوص اجرای مفاد توافق هسته ای و تحولات منطقه ای با طرف فرانسوی تبادل نظر کرد.
 شبنم ها,تخت روانچی,وزیر خارجه فرانسه,برجام

به گزارش شبنم همدان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : 

معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه، که به منظور برگزاری دومین دور گفتگوهای سیاسی بین دو وزارت امورخارجه ایران و فرانسه به پاریس سفر کرده است، عصر جمعه ، در دیدار با «ژان مارک إرو » وزیر امورخارجه فرانسه، ضمن مرور روابط دوجانبه، در خصوص اجرای مفاد توافق هسته ای و تحولات منطقه ای با طرف فرانسوی تبادل نظر کرد.
در این دیدارمجید تخت روانچی با ابراز رضایت از روند فعلی روابط و همکاریها بین دو کشور در عرصه های مختلف بخصوص روابط اقتصادی، نسبت به بهبود وضعیت در روابط بانکی و مالی با فرانسه ابراز امیدواری کرد و خواهان توجه جدی تر همه طرفها برای اجرای تعهدات خود طبق مفاد توافق هسته‌ای شد.
وی همچنین در ارتباط با موضوعات منطقه‌ای، با استقبال از تحولات اخیر در لبنان، بر ضرورت دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران سوریه تاکید و هرگونه راه حل نظامی برای آن را رد کرد و با یادآوری خطرات تروریسم  در منطقه و اروپا، نیاز به همکاری و گفت‌وگو در مبارزه علیه تروریسم را مورد تاکید قرار داد.
وزیر امورخارجه فرانسه نیز متقابلا با ارزیابی مثبت از سفر سال گذشته رییس جمهوری اسلامی ایران به فرانسه و اسناد همکاری امضا شده در آن سفر بین دو کشور، ابراز امیدواری کرد اجرای تفاهمات و قراردادهای مذکور که آغاز شده است، به روند رو به جلوی خود با سرعت بیشتری ادامه دهد.
طرفین همچنین با ابراز اتفاق نظر در مورد ضرورت دستیابی به راه حلی برای توقف جنگ در یمن و تلاش برای رسیدن به راه حل صلح آمیز توسط همه طرفها و ارسال کمک های انسان‌دوستانه به مردم یمن تاکید کردند.
در این دیدار با مرور آخرین تحولات در عراق، ضرورت حمایت از دولت عراق و حفظ تمامیت ارضی این کشور مورد اتفاق نظر طرفین قرار گرفت.
انتهای پیام/ص
 

دیدگاه شما