هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
5. دى 1395 - 8:04   |   کد مطلب: 14411
رعایت کامل پوشش در طرح ارائه شده به اتحادیه جهانی
پیشنهاد ایران برای توسعه کشتی در میان زنان با طرح پوشش جدید
فدراسیون کشتی ایران برای توسعه کشتی در میان زنان به ویژه بانوان مسلمان، شیوه جدیدی از کشتی بانوان با پوشش متفاوت را به عنوانcover- singlet wrestling به اتحادیه جهانی کشتی پیشنهاد داد.
فدراسیون کشتی ایران,کشتی بانوان,اتحادیه جهانی,shabnamha.ir,شبنم همدان,afkl ih

به گزارش شبنم همدان ، خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون کشتی نوشت : در پیشنهاد ارسالی ایران به اتحادیه جهانی کشتی  با توجه به اینکه پوشش کنونی زنان باعث شده قشر زیادی از بانوان نتوانند در این رشته حضور داشته باشند، پیشنهاد برگزاری این شیوه جدید را با رعایت کامل پوشش به اتحادیه جهانی کشتی ارائه داده است.

قرار است این پیشنهاد در نشست آتی کمیسیون سایر کشتی‌های وابسته به اتحادیه جهانی کشتی که مقر آن در استانبول ترکیه است، مطرح شود و فدراسیون کشتی ایران در این زمینه ارائه گزارش خواهد کرد.

بخشی از متن پیشنهاد ارسالی فدراسیون ایران به نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی به شرح زیر است:

بسیاری از زنان به دلیل شرایط متفاوت و خاص فیزیکی نسبت به مردان  و یا ملاحظات فرهنگی خاصی که دارند، علاقمند نیستند در رشته‌ای فعالیت کنند که چنین پوششی دارد.

این ممانعت فرهنگی فقط مربوط به گرایش‌های مذهبی خاص نیست بلکه این پوشش مورد تایید بسیاری از زنان اروپایی و آمریکایی و حتی زنان فعال و صاحب مدال المپیک و جهان حال حاضر در کشتی بانوان نیز نیست و این عامل می‌تواند مسئله‌ای بازدارنده برای جذب بخش قابل توجهی از زنان دنیا برای حضور و فعالیت در رشته کشتی باشد.

از طرف دیگر همانطور که در گزارش‌های داوری المپیک نیز اعلام شده بود، یکی از تخلفات بالا در کشتی زنان کشیده شدن موی سر به هنگام مبارزه بوده است.

این پیشنهاد با حفظ سلامت زنان که به لحاظ فیزیکی طبیعتا از ظرافت ظاهری  متفاوتی  نسبت به مردان  برخوردار هستند و باید آسیب کمتری به سر و صورت آنها وارد شود نیز ارتباط مستقیمی دارد. یعنی ضرورت دارد برای نحوه پوشش مو در زنان به هنگام مبارزه در کشتی تمهیداتی اندیشید. پوشش مناسبی که بتواند هم از آن به عنوان محافظت مو استفاده شود و هم گوش بند که از فک و صورت زنان را نیز محافظت کند.

با توجه به پیگیری‌هایی که فدراسیون کشتی ایران انجام داده است، پیشنهاد می‌شود که شیوه جدیدی از کشتی زنان با پوشش و حفاظت مناسب به عنوان cover- singlet wrestling به رشته‌های کشتی‌های تحت پوشش اتحادیه جهانی اضافه شود و امکانی را فراهم کند که جمعی از زنان علاقمند به کشتی که به سبب عدم علاقمندی به نوع پوشش، شانسی برای حضور در این رشته ورزشی رانداشته‌اند از این فرصت جدید  استفاده کنند  و به آمار جامعه کشتی جهان اضافه شود.

قوانین و مقررات این کشتی کاملاً مشابه قوانین کشتی آزاد بانوان است. اما اوزان آن در وضعیتی ساده‌تر و شفاف‌تر نسبت کشتی آزاد بانوان عبارتند از50، 55، 60، 65، 70 و 75 کیلوگرم است.

نوع دوبنده این زنان علاقمند به کشتی، لباسی مناسب و در دسترس برای همگان است که از موی سر تا کف پا را تا پوشش  داده و محافظت می‌کند. هم چنین مو و سر بانوان کشتی گیر در این نوع از کشتی با کلاهی مخصوص و گوش بند محافظت می‌شود. مطمئن باشید این نوع پوشش و محافظت، توسعه کشتی بانوان را در بین زنان علاقمند به کشتی تسریع می‌کند.

انتهای پیام/ص

دیدگاه شما

آخرین اخبار