هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
2. آذر 1396 - 15:56   |   کد مطلب: 19603
بنابه گفته محققان دانشگاه کالیفرنیا:
ضربه‌های روحی عاملی که موجب چاقی و اضافه وزن زنان می شود
از سر گذراندن فجایع و ضربه‌های روحی- حتی در حد یک حادثه- می‌توانند زنان را بیش از ۱۰ درصد در معرض خطر چاقی و مشکلات ناشی از آن قرار دهند.
زنان,چاقی,ضربه روحی,چاقی زنان,اضافه وزن,shabnamha.ir,شبنم همدانafkl ih,شبنم ها;

ضربه‌های روحی عاملی که موجب چاقی و اضافه وزن زنان می شود

 

به گزارش شبنم همدان به نقل از زنان خبر : زنانی که دچار ضربه‌های روحی و مصیبت شده‌اند، بیش از دیگران احتمال دارد چاق شوند. محققان دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو، به دنبال بررسی های خود متوجه شدند، زنانی که حداقل در ۵ سال گذشته، فاجعه‌ای را از سر گذرانده‌اند، بیشتر در مسیر چاقی قرار گرفته بودند.
چاق بودن یا اضافه وزن داشتن، فرد را در معرض بیماری‌های قلبی-عروقی، دیابت، سکته مغزی، سرطان و دیگر مشکلات سلامتی قرار می‌دهد. تاکنون در این مورد که استرس چگونه موجب پرخوری و در نهایت چاقی افراد می‌شود، تحقیق شده بود. اما این اولین بار است که ارتباط بین چاقی در زنان و استرس ناشی از ضربه های روحی، بررسی می‌شود. در حقیقت زنان پس از گذراندن رویدادی تکان دهنده، بیش از مردان به اختلال استرسی پس از ضایعه روانی و سپس چاقی مهار نشده، مبتلا می‌شوند.
این محققان می‌گویند، هنوز علت چاق شدن زنان پس از یک ضربه روحی را کاملا درک نکرده‌اند اما معتقدند که کم غذا خوردن و یا پرخوری، در کنار فعالیت عصبی-هورمونی که ترشح هورمون کورتیزول را افزایش می دهد، در چاق شدن نقش دارد.
به گزارش طبنا، محققان می‌گویند، زنانی که چهار بار یا بیشتر با رویدادهای منفی زندگی روبه رو می شوند تا ۳۶ درصد بیش از دیگران در معرض ابتلا به چاقی و مشکلات سلامتی ناشی از آن هستند. بنابراین پس از هر رویداد و ضربه روحی، افراد، به ویژه زنان، باید با کمک روانشناسان به کنترل اضطراب خود بپردازند.

منبع: طبنا

انتهای پیام/ص

ضربه های روحی ضربه های روحی ضربه های روحی ضربه های روحی ضربه های روحی ضربه های روحی ضربه های روحی ضربه های روحی ضربه های روحی ضربه های روحی ضربه های روحی چاقی زنان چاقی زنان چاقی زنان چاقی زنان چاقی زنان چاقی زنان چاقی زنان چاقی زنان  اضافه وزن اضافه وزن اضافه وزن اضافه وزن اضافه وزن اضافه وزن اضافه وزن اضافه وزن

دیدگاه شما

آخرین اخبار