هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
16. بهمن 1396 - 15:51   |   کد مطلب: 20690
دختران انگشت شماری که روسری سفید رنگی را بر سر چوب کرده‌اند و در اعتراض به حجاب اجباری آن را تکان دادند دچار بی‌هویتی رفتاری هستند.
 ایران اسلامی,حجاب,حجاب اجباری,دختران,دختران خیابان انقلاب,لاله افتخاری,shabnamha.ir,شبنم همدان,afkl ih,شبنم ها;

به گزارش شبنم همدان به نقل از زنان خبر : این حرکت ناپسند در کشور ایران اسلامی بسیار غیراخلاقی است، متاسفانه این اعتراض همراه با فیلم و عکس در فضای مجازی دست به دست  به‌صورت گسترده پخش شد برخی این اقدام را نه به حجاب اجباری عنوان کردند.

لاله افتخاری نماینده دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر گفت: دخترانی که با عریان کردن سر خود به حجاب اعتراض کردند از ضعف هویت آنان سرچشمه می گیرد و این رفتارها بر خلاف قانون کشور است.

وی افزود: کسی که هویت خود را زیر پا بگذارد و قوانین کشوری که متولد شده، رشد یافته و زندگی کرده را نادیده بگیرد انگار شناسنامه خود را پاره کرده است.

افتخاری با اشاره به عدم پیروی از دیدگاه‌های دشمن بیان کرد: عده‌ای نباید تابع دیدگاه‌های دشمنان کشور شوند، دشمنانی که برای ضربه به ایران اسلامی از هیچ کاری دریغ نکرده‌اند و زنان و دختران را مورد هدف قرار داده اند.

نماینده دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دخترانی که در خیابان انقلاب بی‌حجابی را به نمایش گذاشتند یا بر اثر استفاده از قرص‌های روانگرادان یا  بی‌هویتی رفتاری دست به چنین کاری زده‌اند.

وی این اقدام را پوچ عنوان کرد و گفت: این افراد کار قابل توجه‌ای انجام نداده‌اند، هر انسان ضعیف و بی‌مایه‌ای می‌تواند این حرکت‌های پوچ را انجام دهد، فردی که هویت و شخصیت برای او مهم نباشد این چنین خود را به نمایش خواهد گذاشت.

افتخاری در مورد رشادت‌های ایثارگران اذعان داشت: باید عظمت کار ایثارگران، مدافعین حرم و شهدا که دشمن همچنان از وجود آنان می‌ترسد دیده شود نه افرادی که دچار خودکم‌بینی هستند و از غرب پیروی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای دخترانی که دست به بی‌حجابی و اعتراض به حجاب داشتند جایگاهی که در خانواده دارند، عقده خودبزرگ بینی، مطرح شدن، دیده شدن و ضعف شخصیت علت‌های بروز چنین رفتارهای بی‌منطق و غیر‌معمول است.

نماینده دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی پوشیدن لباس‌های نامناسب، ظاهر غیرطبیعی، رفتارهای ناپسند را از دیگر موارد ضعف برخی از افراد دانست.

وی حجاب را امنیت زن برشمرد و تصریج کرد: حجاب در حقیقت حفظ هویت، شخصیت و امنیت زن است ، دشمن آنقدر که از حجاب زنان می ترسد از سلاح های ما نمی‌ترسد.

انتهای پیام/ص

دیدگاه شما

آخرین اخبار