هواشناسی همدان
25. ارديبهشت 1399 - 10:04   |   کد مطلب: 6514
يک جامعه‌شناس با بیان اینکه در برنامه‌های شبکه ماهواره‌ای تنها بخش منحط فرهنگ غرب تبلیغ و بر آن تاکید می‌شود، گفت: در این شرایط صداوسیما باید حساب شده‌تر کار کند و مخاطبان و به ویژه جوانان را دربرابر برنامه های شبکه‌های ماهواره‌ای واکسینه کند.
ضرورت واکسینه جوانان مقابل برنامه‌های ماهواره‌ای

به گزارش شبنم ها، دکتر امیر محمود حریرچی با بیان اینکه همه جنبه‌های فرهنگ غرب منحط نیست، اظهار کرد: لازم است سیما به مردم بویژه جوانان آگاهی دهد تا اثر منفی برنامه‌های ماهواره‌ای به حداقل برسد این در حالیست که تنها در بخش‌های خبری گاهی اوقات به عملکرد شبکه‌های ماهواره‌ای در زمینه انعکاس اخبار پرداخته می‌شود.

این جامعه‌شناس تصریح کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای مخاطبان خود را شناخته‌اند اما صداوسیما مخاطبان خود از جمله جوانان را به خوبی نمی‌شناسد. از میان برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای، سریال‌ها بیشتر جلب توجه می‌کند چراکه استمرار و تاثیر بیشتری دارد.

حریرچی در پایان با اشاره به تقلید برخی سریال‌های صداوسیما مانند هفت سنگ و جاده قدیم از سریال‌های شبکه‌های ماهواره‌ای گفت: برخی برنامه‌سازان نیز به تقلید کامل از سریال‌های مشهور خارجی می‌پردازند این در حالی است که این مجموعه‌ها با ارزش‌های ما تطابقی ندارند.

منبع:ايسنا

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار