هواشناسی همدان
2. فروردين 1399 - 10:12   |   کد مطلب: 7721
وزیر تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی گفت: با توجه به پنجره جمعتی کشور در 20 سال آینده شاهد افزایش 25 درصدی جمعیت سالمند خواهیم بود که با توجه به روند افزایش تجرد، پدیده زنان مجرد سالمند هم بیشتر از مردان سالمند خواهد بود.
 بروز پدیده زنان مجرد سالمند

به گزارش شبنم ها به نقل از شفاف، وزیر تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی گفت: با توجه به پنجره جمعتی کشور در 20 سال آینده شاهد افزایش 25 درصدی جمعیت سالمند خواهیم بود که با توجه به روند افزایش تجرد، پدیده زنان مجرد سالمند هم بیشتر از مردان سالمند خواهد بود.
 
 "علی ربیعی" شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید از سرای سالمندان «نرگس» شهرستان خرم‌دره در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به پنجره جمعیتی کشور در 20 سال آینده تعداد سالمندان در حدود 25 درصد افزایش می‌یابد.
 
وی افزود: بر اساس مطالعات، تعداد زنان سالمند از مردان سالمند بیشتر خواهد بود و با تجردی که هم‌اکنون در پیش‌ رو داریم، زنان سالمند مجرد هم پدیده‌ای است که در آینده با آن روبه‌رو خواهیم بود.
 
ربیعی با اشاره به سند توسعه سالمندی، تصریح کرد: با طرح این سند در شورای عالی رفاه و هیات وزیران، برنامه پیش‌سالمندی با جهت‌گیری بیمه‌های درمان به سمت اینکه سالمندان سالم‌تر به این مرحله از زندگی خود برسند، مورد توجه قرار دارد.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مناسب‌سازی کالبد شهری برای حضور سالمندان، گفت: ایجاد فضاهایی برای حضور و گذران اوقات فراغت سالمندان با حفظ شأن و کرامت انسانی و دعوت از بخش خصوصی برای فعالیت مراکز نگهداری شبانه‌روزی و مراکز روزانه سالمندان، از دیگر برنامه‌های در دست پیگیری است.
 
ربیعی با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در راستای تکریم مقام سالمند، تاکید کرد: باید با فرهنگ‌سازی زمینه نگهداری هر چه بیشتر سالمندان را در خانواده فراهم کرده، در کنار آن توجه به گذران اوقات فراغت سالم سالمندان را مورد توجه قرار دهیم.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار