هواشناسی همدان
23. دى 1397 - 18:43   |   کد مطلب: 22234
مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان گفت: بر اساس قانونی که در راستای حمایت از هنرمندان تصویب شده سازمان میراث فرهنگی این ظرفیت را دارد که به فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های عرضه تولیدات صنایع دستی نشان اعتماد ارائه کند.

به گزارش شبنم ها، به نقل از تسنیم

علی مالمیر ظهر امروز در همایش بررسی مسائل و مشکلات منبت‌کاران و تجلیل از فعالان صنایع دستی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌هایی که در قانون  برای سازمان میراث فرهنگی دیده شده  این آمادگی را داریم به لحاظ یارانه و ظرفیت‌هایی که وجود دارد تسهیلات در حوزه صنایع دستی  را اعطا کنیم.

وی با بیان به اینکه ضروری‌ است با کمک نمایندگان، فرماندار، شهردار و سایر مسئولان شهرستان در قالب یک برنامه توسعه محور در راستای اصلاح این صنعت، ارتقاء کیفیت و ایجاد تنوع در کالا گام برداریم،  تصریح کرد:  در برخی از شهرستان‌ها تعاونی و تشکل‌هایی برای صنایع شکل گرفته که می‌توان  مواد اولیه مورد  نیاز آن صنعت را به صورت انبوه وارد کرد.

مالمیر افزود: بنابراین در صورتی که تشکل منبت‌کاران و صنعتگران ملایری  تعاونی و تشکل داشته باشند قطعا  می‌توان  چوب را  که مواد اولیه مورد نیاز آنهاست به صورت انبوه  وارد کرد.

بیشتر بخوانید

همدان| طرح بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی در مجلس پیگیری می‌شود

نمایشگاه دائمی صنایع دستی در شاهرود افتتاح می‌شود

تأمین زمین بازارچه صنایع دستی در چهارمحال و بختیاری نیازمند همکاری شهرداران است

وی بیان کرد: وقتی رویدادی مثل شهر ملی مبل و منبت  اتفاق می‌افتد نقطه عطف و بهانه‌ای است که همه‌ ما احساس تکلیف کنیم، هم افزایی داشته باشیم و بتوانیم باعث تغییر در آن صنعت و رویداد شویم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان افزود: این طبیعی است که بعد از گذشت یک سال از ملی شدن صنعت مبل و منبت شهرستان ملایر مسئولان و فعالان عرصه صنعت دور هم جمع شویم و نقاط قوت و ضعف را شناسایی کرده و براساس آن برنامه‌ریزی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه وقتی هنر منبت شناسنامه‌دار شود تولیدات cnc به آسانی نمی‌تواند به آن  ضربه بزند عنوان کرد: اگر می‌خواهیم صرفا به هنر منبت بپردازیم  ضروری‌است این صنعت  و هنر را برندسازی و شناسنامه‌دار کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان بیان کرد:  طبق قانونی که در راستای حمایت  از هنرمندان  تصویب شده سازمان میراث فرهنگی این ظرفیت را دارد که به فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های عرضه تولیدات صنایع دستی  دارند نشان اعتماد ارائه کند.

مالمیر با اشاره به اینکه اگر به صورت ویژه به منبت و تنوع کالا و ارتقا کیفیت محصول در این صنعت بپردازیم  قطعا ما می‌توانیم ظرفیت صادرات نیز داشته باشیم گفت: طبق قانون این ظرفیت در سازمان میراث فرهنگی وجود دارد و اگر سرمایه‌گذارانی علاقه‌مند به ایجاد نمایشگاه دائم عرضه محصولات صنایع دستی باشند ما این آمادگی را داریم که 9 درصد از سود تسهیلات بانکی آنها را  پرداخت کنیم.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما