هواشناسی همدان
17. شهريور 1398 - 19:38   |   کد مطلب: 23611
مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: همدان میزبان چهار رویداد بزرگ بین المللی و کشوری در رشته‌های فوتبال، سوارکاری، شطرنج و سنگنوردی در دهه آخر شهریور، است.

به گزارش شبنم ها،

محسن جهانشیری,مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت: ورزش و گردشگری و برگزاری تورنمنت‌های ورزشی در سطح بالای بین المللی تحولات عظیم اقتصادی، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی برای استان به ارمغان می‌آورد.

او اظهار کرد: این روز‌ها اکثر رشته‌های ورزشی، همدان را به عنوان محل برپایی مسابقات خود انتخاب کرده اند که نشان از ظرفیت بالای زیر ساخت‌های ورزشی استان دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود:  خوشبختانه استان همدان از زیرساخت‌های خوبی در بحث ورزش برخوردار است و همین امر باعث می‌شود دست ما را در قبول میزبانی و مسابقات مختلف باز باشد.

 جهانشیری خاطر نشان کرد: در روز‌های اخیر همدان میزبان چهار رشته ورزشی در المپیاد استعداد‌های برتر ورزشی بود و خوشبختانه تیم‌ها با رضایت کامل استان همدان را ترک کردند.

او اظهارداشت: امسال تابستانی شلوغ و پرترافیکی برای ورزش استان بود و میزبان چندین رویداد بزرگ کشوری بودیم و در دهه آخر شهریور نیز میزبان چهار رویداد بزرگ بین المللی و کشوری خواهیم بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ادامه داد: مهمترین رویدادی که به میزبانی همدان برگزار می‌شود مسابقات گروه سوم از مرحله مقدماتی فوتبال قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا است که این رقابت‌ها از ۲۷ تا ۳۱ شهریور  به میزبانی شهر همدان برگزار می‌شود.

جهانشیری با بیان اینکه این رقابت‌ها در ورزشگاه ۱۰ هزار نفری مجموعه ورزشی شهید حاجی بابایی مریانج برگزار می‌شود، گفت: تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان در این مسابقات با تیم‌های افغانستان، فلسطین و مالدیو هم گروه است.

اوخاطر نشان کرد: بر این اساس تیم‌های ایران و مالدیو از ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه روز چهارشنبه ۲۷ شهریور به مصاف هم می‌روند و افغانستان و فلسطین نیز ساعت ۱۶ و ۴۵ دقیقه همین روز دیدار می‌کنند.

مدیر کل ورزش و جوانان افزود: جمعه ۲۹ شهریورماه نیز مالدیو و افغانستان از ساعت ۱۶ و ۴۵ دقیقه دیدار خواهند کرد و فلسطین - ایران ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه به مصاف هم می‌روند.

جهانشیری گفت: یکشنبه ۳۱ شهریور ماه نیز ایران - افغانستان ساعت ۱۸:۴۵ و فلسطین و مالدیو ساعت ۱۵:۴۵ با هم رقابت خواهند کرد.

او با بیان اینکه برای اسکان میهمانان خارجی و داخلی این دوره از مسابقات ۲ هتل پارسیان ارم و باباطاهر همدان در نظر گرفته شده است، او اوهمچنین در ادامه افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته قرار است مسئولان، داوران و نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا در هتل پارسیان ارم اسکان یابند و تیم‌های شرکت کننده نیز در هتل باباطاهر اقامت خواهند داشت.
مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان در ادامه از برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات شطرنج اوپن بین المللی ابن سینا به میزبانی همدان خبر داد و تصریح کرد: این رقابت‌ها ۲۱ شهریور امسال به مدت یک هفته و براساس قوانین فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) در سه جدول برگزار می‌شود.

محسن جهانشیری با بیان اینکه این رقابت‌ها در سالن ورزشی ۶ هزار نفری انقلاب همدان برگزار می‌شود، افزود: تاکنون شطرنجبازان مطرحی از کشور‌های پرتغال، افغانستان، روسیه و عراق برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده اند.

او در ادامه با اشاره به اینکه میزبان سه رویداد بزرگ در رشته سوارکاری خواهیم بود، گفت: برای نخستین بار در تاریخ سوارکاری ایران، مسابقات پرش با اسب قهرمانی کشور در تمامی رده‌های سنی خارج از شهر تهران برگزار می‌شود و این افتخار بزرگی برای سوارکاری همدان خواهد بود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان  بیان کرد: همچنین همزمان با این رقابتها، سومین مرحله مسابقات تور پرش با اسب قهرمانی ایران و مسابقات بین المللی پرش با اسب جام فدراسیون جهانی در باشگاه ابن سینا همدان برگزار می‌شود.

جهانشیری با بیان اینکه ۱۸۰ سوارکار و اسب از سراسر کشور در این مسابقات شرکت می‌کنند، اضافه کرد: این رقابت‌ها از روز شنبه ۲۳ شهریورماه به مدت یک هفته در همدان برگزار می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به میزبانی دومین دوره جام سنگنوردی باشگاه‌های کشور گفت: این رقابت‌ها از روز شنبه ۲۳ شهریور ماه امسال به مدت شش روز به میزبانی سالن فرهاد شهر همدان برگزار می‌شود.

او خاطر نشان کرد: مسابقات آقایان از ۲۳ لغایت ۲۶ شهریور و مسابقات بانوان از ۲۷ لغایت ۲۹ شهریور برگزار می‌شود و تاکنون شش تیم در بخش آقایان و هفت تیم در بخش بانوان برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در پایان گفت: بسیار باعث افتخار است که شهر زیبای و تاریخی همدان میزبان رشته‌های مختلف ورزشی است و این موضوع برای ما فقط از جنبه ورزشی آن اهمیت ندارد بلکه رونق گرفتن اقتصاد و گردشگری منطقه نیز برایمان یک اتفاق بزرگ است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما