پیغام خطا

  • Notice: Use of undefined constant CMF_Ln_English - assumed 'CMF_Ln_English' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).
  • Notice: Use of undefined constant CMF_Error - assumed 'CMF_Error' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).

4. اسفند 1399 - 9:17   |   کد مطلب: 24736
نگاهی به رفتار بیشتر سلبریتی‌ها در یک سال گذشته نشان می‌دهد که اکثر آنها نه‌تنها گامی در راستای کاهش بیماری کرونا برنداشته‌اند بلکه با اقدامات اشتباه خود به موج شایعات در دوران کرونا دامن زده‌اند و حالا خواهان "واکسن خارج از نوبت" هم شده‌اند!

به گزارش شبنم همدان به نقل از تسنیم
چند روز پیش حسین کرمانپور، مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت درخواست کرد که سهمیه‌ای برای واکسیناسیون برنامه‌سازان هنری درنظر گرفته شود!

در بخشی از متن این نامه آمده است: «خوشبختانه در یک سال گذشته اکثر هنرمندان کشور در کنار مردم ماندند تا مردم در خانه بمانند و بر سر این اقدام برخی از این عزیزان جان شیرین وانهادند. جهاد امروز هنرمندان کشور در نگهداشت مردم در خانه و سست کردن چرخش ویروس کرونا کمتر از کادر درمان نیست. سازمان نظام پزشکی کشور ضمن پاسداشت همراهی‌های دلسوزانه این عزیزان معتقد است این گروه معظم از پرریسک‌ترین گروه‌هایی هستند که هرآینه می‌توانند در معرض ابتلا و انتقال ویروس کرونا باشند. مگر می‌شود در سریال یا فیلمی به ایفای نقش پرداخت در حالی که ماسک بر صورت است؟ لذا پیشنهاد می‌دهیم، در واکسیناسیون اختیاری این دست از برنامه‌سازان هنری که سرمایه ملی هم محسوب می‌شوند همپای کادر درمان نگریسته شده و ترتیبی اتخاذ شود سهمیه لازم در نظر گرفته شود.»

انتشار این نامه جنجال زیادی ایجاد کرد و انتقادات زیادی را با خود به‌همراه داشت زیرا ایران تاکنون موفق به وارد کردن چند هزار دوز واکسن روسی "اسپوتنیک‌وی" شده که در وهله اول به کادر درمان آی‌سی‌یو تزریق خواهند شد و هنوز تمام اعضای کادر بهداشتی و درمانی، بیماران زمینه‌ای، سالمندان و گروه‌های آسیب‌پذیر واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند.

از سوی دیگر این نامه زمانی منتشر شد که فیلمی مبنی بر دریافت واکسن کرونا در آمریکا توسط شهاب حسینی در فضای مجازی دست به دست شده و واکنش‌های جنجالی بسیاری برانگیخته بود.

درخواست واکسیناسیون سلبریتی‌ها و ادعای همراهی ‌آن‌ها در دوران کرونا در حالی صورت گرفت که پیش از این شاهد رفتار سوء سلبریتی‌ها در جریان‌های مختلف در دوران کرونا بوده‌ایم.

حضور سلبریتی‌ها بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جشنواره فیلم فجر و جشن حافظ نمونه‌ای از این اقدامات هنرمندان بوده است که اخیراً با انتقادات زیادی از سوی مردم و فعالان رسانه‌ای همراه شده بود.

از سوی دیگر نگاهی به رفتار بیشتر سلبریتی‌ها در یک سال گذشته نشان می‌دهد که اکثر این بازیگران و چهره‌های مشهور نه‌تنها گامی در راستای کاهش بیماری کرونا و کمک به آرامش افکار عمومی برنداشته‌اند بلکه با اقدامات اشتباه خود به التهاب‌آفرینی و موج شایعات در دوران کرونا دامن زده‌اند.

همین چند وقت پیش بود که برخی سلبریتی‌ها از فوت علی انصاریان، سوءاستفاده کرده به انتشار پست‌های جنجالی پرداختند؛ یکی از این هنرمندان، کتایون ریاحی بود که در اقدامی عجیب، عکسی از علی انصاریان منتشر کرد و او را «شهید واکسن» نامید!! و درخواست کرد که واکسیناسیون کرونا تسریع شود.

این اقدام ریاحی در حالی صورت گرفت که پیش از این انتشار عکس‌هایی از برگزاری مراسم تولد وی بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی، انتقاد بسیاری را برانگیخته بود.

علیرضا وهاب‌زاده، مشاور وزیر بهداشت در واکنش به درخواست در اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون سلبریتی‌ها نوشت: «سلبریتی محترم، اولویت تزریق واکسن کرونا با پرسنل بیمارستان‌ها، بیماران و سالمندان است، لطفاً تقاضای خارج از نوبت نکنید، حتی شما حامی انتخاباتی 1400»

توضیحات روابط عمومی نظام پزشکی درباره نامه جنجالی

سازمان نظام پزشکی که پیش از این با نامه‌نگاری به اعضای مختلف ستاد ملی مقابله با کرونا خواستار تسریع در امر خرید واکسن شده بود حالا در نامه‌ای به وزارت بهداشت درخواست در اولویت قرار گرفتن هنرمندان را ارائه کرده است.

کرمانپور در پاسخ به انتقادات توضیحاتی ارائه کرد؛ او دلایل نوشتن این نامه را این‌طور مطرح کرد: سازمان نظام‌پزشکی از روز اول مطرح شدن امکان تزریق واکسن به کادر درمان و مردم ایران پیگیر موضوع بوده و در تمام ماه‌های اخیر با نامه‌نگاری و پیگیری و تشکیل جلسه و مشاورت و همفکری به‌دنبال تسهیل‌گری برای ورود واکسن‌های معتبر در کوتاهترین زمان ممکن در درجه اول برای کادر درمان بوده است و تمام سوابق این موضوع موجود است؛ سازمان نظام‌پزشکی به‌عنوان سازمان صنفی کلیه اعضای کادر درمان از روز اول کلیه تلاش خود را به‌عمل آورده است که واکسن استاندارد در اسرع وقت برای تزریق به کادر درمان اختصاص یابد و حتی خود سازمان نظام‌پزشکی برخلاف رویه معمول در این موضوع ورود کرده و کلیه تلاش خود را به‌کار گرفت تا واکسن استاندارد برای تزریق برای کادر درمان را خود وارد کشور کند، این تلاش‌ها هنوز هم ادامه دارد و حالا پس از تزریق سری اول واکسن‌های وارداتی به کشور و سپس انتشار سند ملی واکسیناسیون کرونا که در آن کلیه اعضای کادر درمان و بسیاری از مشاغل و صنوف دیگر در آن در اولویت مختلف در نظر گرفته شده‌اند و کلیه اعضای کادر درمان در فازهای 1 و 2 آن جای دارند، در نظر نگرفته شدن هنرمندان و فعالان هنری که مجبور به کار در محیط‌های به‌هرحال شلوغ هستند باعث شد که مدیرکل اداره روابط عمومی این نامه را برای درنظر گرفته شدن این گروه پرشمار در یکی از اولویت‌های چهارگانه اختصاص واکسن بنویسد.

اتمام حجت وزارت بهداشت و پایان جنجال‌ها

در نهایت روز گذشته، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کرد: منتظریم که طی هفته‌های آینده واکسن‌های جدیدی به دست ما برسد؛ تزریق واکسن کرونا تنها بر اساس اولویت‌بندی است که ستاد ملی مقابله با کرونا تأیید کرده و در سند ملی واکسیناسیون به‌تصویب رسیده است و خارج از این سند به کسی واکسن کرونا تزریق نخواهد شد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار