هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
23. دى 1395 - 13:44   |   کد مطلب: 14760
کنترل چاقی از کنترل کردن مصرف مواد شاید سخت تر باشد چراکه وسوسه خوردن همیشه در طول زندگی وجود دارد و غذا خوردن یک نیاز غیر قابل انکار است.
شبنم ها , afkl ih, چاقی, shabnamha.ir,

به گزارش شبنم همدان،

چاقی یکی از مشکلات مطرح و مهم قرن جدید است. شاید چاقی از دورانی که انسانها برای زنده ماندن تلاش میکردند شروع شده باشد آنها با زیاده روی در خوردن آنچه که به دست می آوردند برای زمانیکه امکان داشت غذا به دست نیاورند چربی ذخیره میکردند و یا از طرفی شاید زیاده روی در مصرف غذا در زمان وفور نعمت اتفاق افتاده باشد چراکه خوردن غذای مناسب و به مقدار کافی برای اغلب افراد دشوار است. و معمولاً در مصرف آن زیاده روی میکنند. کنترل چاقی از کنترل کردن مصرف مواد شاید سخت تر باشد چراکه وسوسه خوردن همیشه در طول زندگی وجود دارد و غذا خوردن یک نیاز غیر قابل انکار است. شاید افراد بتوانند در کوتاه مدت بر آنچه که میخورند کنترل داشته باشند اما در دراز مدت کنترل آنچه که خورده میشود بسیار سخت است. کم کردن وزن شاید ساده باشد اما حفظ کردن وزن مطلوب در دراز مدت بسیار دشوار است. از طرفی باید دانست که رژیم غذایی نیز بدون خطر نیست چراکه نوسان وزن(کم شدن و زیاد شدن وزن به صورت مکرر) میتواند عامل بیماری قلبی در افراد شود که خود خطر بسیار بزرگتری نسبت به چاقی است. اما امروزه انگیزه اصلی از رژیم گرفتن بیشتر جذابیت است و نه سلامت.

 اگر قصد دارید وزن مناسب داشته باشید و یا وزن مطلوب خود را حفظ کنید توصیه میشود به صورت منظم ورزش کنید چراکه ورزش منظم وزن بدن را ثابت نگه داشته و از طرفی میتواند فشار خون ، بیماری قلبی و دیابت را کاهش دهد و همچنین اثر روانی مثبت بر روی خلق و روان شما داشته باشد. سالم زندگی کردن و داشتن وزن مناسب نیازمند عوض کردن روش زندگی است. میتوان با جایگزین کردن میوه و سبزیجات و غذاهای غنی از فیبر و به حداقل رساندن مصرف چربی ها و انجام ورزش منظم در کنار این روش غذا خوردن از وزن مناسب برخوردار شده و آن را حفظ نمود و همواره از سلامت جسمی مطمئن شد.

یادداشتی از: منصوره مرادی 

انتهای پیام / 

دیدگاه‌ها

بخور حیفه بخور یه شب تولده بخور یه شب عروسیه و.....

دیدگاه شما

آخرین اخبار