هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
27. فروردين 1397 - 8:20   |   کد مطلب: 21550
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به تولید موتور سیکلت‌هایی شده است که از آلودگی هوا و محیط زیست جلوگیری می‌کنند.

به گزارش شبنم همدان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : اختراعات روزمره جوانان نخبه در شرکت‌های دانش بنیان و طرح‌های مبتنی بر دانش است که رشد و پیشرفت کشور را رقم می‌زند.

باشگاه خبرنگاران جوان در نظر دارد، محصولات دانش بنیان که این شرکت‌ها تولید می‌کنند، معرفی کند.

یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید موتورسیکلت‌های انژکتوری در کشور شده است؛ این موتور سیکلت‌ها برای اولین بار در ایران تولید شده‌اند که سبب کاهش آلودگی و صرفه‌جویی در مصرف سوخت می‌شوند.

مدیر این شرکت دانش بنیان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص این موتور سیکلت‌های انژکتوری بیان کرد: در گذشته تنها ماشین‌‌ها انژکتوری بودند اما امروز به کمک فناوری‌های جدید این سیستم بر روی موتور سیکلت هم قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه این موتور قابلیت‌های بسیاری دارد، اظهار کرد: از ویژگی‌های مثبت این موتور مصرف پایین سوخت آن است و همچنین سبب کاهش آلودگی کشور می‌شود؛ امروز یکی از مهم‌ترین عواملی که سبب آْلودگی محیط زیست و هوا می‌شود دوده‌های آلوده‌ای است که از این موتورها خارج می‌شود که شرکت ما به کمک فناوری‌های نوین این مشکل را برطرف کرده است.

 تولید محصولات واقعیت مجازی برای جلوگیری از هرگونه مشکل

مدیر این شرکت دانش بنیان با اشاره به محصول دیگری که تولید کرده است گفت: شرکت ما موفق به تولید سخت افزاری شده است که به کمک آن می‌توان آموزش های لازم در حوزه جوشکاری را به کارگران داد؛ از طریق این محصول کارگران به صورت مجازی آموزش های لازم جوشکاری را فرا می‌گیرند.

وی ادامه داد: از طریق این سخت‌افزار می‌توان آموزش‌های تئوری را به دانشجویان رشته جوشکاری داد و همچنین از بروز اتفاقات ناگوار هم جلوگیری کرد.

مدیر این شرکت دانش بنیان یادآور شد: تمام محصولات شرکت ما برای اولین بار در ایران تولید شده است و نصف قیمت خارجی‌شان به فروش می‌رسند.

انتهای پیام/ص

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار