19. آذر 1402 - 9:55   |   کد مطلب: 25324
مسئول واحد شناسایی نسوج و اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان از اهدای عضو یک مادر ۶۴ ساله به بیماران نیازمند خبر داد و گفت: ششمین اهدای عضو همدان امسال ثبت شد.

به گزارش شبنم ها، ویدا سمیعی از ثبت ششمین اهدای عضو طی امسال در همدان خبر داد و اظهار کرد: "سارا حسنی" مادر ۶۴ ساله همدانی به دنبال خونریزی مغزی در بخش CCU بیمارستان قلب فرشچیان، دچار مرگ مغزی شده بود که با رضایت خانواده‌، کبدش اهدا شد.

 

وی با بیان اینکه ۱۶ آذرماه اهدا عضو انجام و این مرحوم توانست به یک بیمار جان دوباره ببخشد گفت: از تمام همکاران که در این امر مقدس همکاری و همراهی داشتند، قدردانی می‌کنم.

 

مسئول واحد شناسایی نسوج و اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه هر انسانی می تواند با اهدا عضو خود جان هشت نفر را با اعضا اصلی و ۵۳ نفر را با نسوج نجات دهد.

 

وی تصریح کرد: در هر دو ساعت، یک بیمار نیازمند به پیوند جان خود را از دست می‌دهد و در هر ۱۰ دقیقه نیز یک نفر به لیست انتظار اضافه می‌شود.

 

سمیعی در پایان سخنانش با بیان اینکه امسال ششمین اهدای عضو در همدان ثبت شد فرهنگسازی در این زمینه را باقیات‌الصالحات عنوان کرد.

پایان پیام/

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار