هواشناسی همدان
13. مرداد 1399 - 10:47   |   کد مطلب: 9232
«زهرا گونزالس» بانوی مسلمان شده آمریکایی و مدیر سابق مرکز انجمن های اسلامی مریلند پوتوماک است که این روزها مهمان بانوان مشهدی شده است.
اسلام تنها دینی است که برای زنان اهمیت ویژه‌ای قائل است

 زهرا گونزالس بانوی مسلمان شده آمریکایی در مشهد گفت: اسلام تنها دینی است که برای بانوان اهمیت ویژه ای قائل است.

به نقل از مهر، «زهرا گونزالس» بانوی مسلمان شده آمریکایی و مدیر سابق مرکز انجمن های اسلامی مریلند پوتوماک است که این روزها مهمان بانوان مشهدی شده است.

وی که معتقد است اسلام زندگی اش را تغییر داده است شامگاه یکشنبه در جشن بزرگ «پاس می دارم از انقلابم» در حضور جمع کثیری از بانوان و همچنین بانوان مشهدی در فرهنگسرای حجاب از چگونگی گرایش خود به دین مبین اسلام صحبت کرد.

گونزالس گفت: با توجه به حجابی که در آمریکا رعایت می کردم در مدرسه پسرهایی که جلوی دیگران حرف های نامناسبی می زدند با مشاهده من از این اقدامات پرهیز می کردند و حتی در مدرسه لقب مریم مقدس را به من داده بودند.

این بانوی مسلمان آمریکایی با بیان اینکه اسلام به بانوان ارزش داده است، خاطرنشان کرد: اسلام تنها دینی است که برای بانوان اهمیتی ویژه قائل است و مادر را مسئول رشد و تربیت جامعه می داند.

گونزالس با اشاره به اینکه با مطالعه و پژوهش می توان اسلام واقعی را لمس کرد، افزود: انسان با لمس و درک اسلام می تواند به آرامش برسد.

گونزالس با بیان خاطراتی از نحوه مسلمان شدنش، گفت: گرایش به اسلام و گزینش حجاب موجب ایجاد حس آرامش در من شد.

وی با انتقاد از نحوه امر به معروف و نهی از منکر در قبال افراد بد حجاب افزود: بنا به دستور دین مبین اسلام در امر به معروف و نهی از منکر احترام متقابل و برخورد مناسب و تاثیرگذار باید به عنوان یکی از ملاک های اساسی در نظر گرفته شود.

وی خطاب به بانوان تاکسیران مشهدی گفت: فکر نکنید که کارشما مهم نیست، حضور شما باعث امنیت بانوان مشهد است.

این آمریکایی مسلمان شده اظهار داشت: با تحقیقات و بررسی های  متعدد دین اسلام را دین برحق دانستم و از دوازده سالگی مسلمان شدم و مکتب تشیع را انتخاب کردم.

وی با بیان اینکه در سن نوجوانی یکی از دوستانم کتابی را به من هدیه داد که پایان آن کتاب عکس ضریح امام رضا(ع) بود، ابراز کرد: بعد از مرور آن کتاب احساس کردم که آن تصویر مکانی ملکوتی است و با توجه به اینکه آمریکا برای رشد فرزندان مسلمان مناسب نبود به مشهد مقدس سفر و در آنجا زندگی خود را آغازکردیم.

گفتنی است؛ اهدای بسته های فرهنگی، مسابقه فرهنگی، تجلیل از خانواده شهدا، اجرای سرود و تئاتر از دیگر برنامه های این مراسم بود.

انتهاي پيام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار