نمایش 1 - 10 از 395
یادداشت:
داشتن مهارت تجزیه و تحلیل پیام‌ها، شناخت سازندگان پیام‌ها و چرایی تولید و انتشار آن بخشی از مهارت سواد رسانه‌ای است.
یادداشت:
۴۴ سال پس از انقلاب اسلامی، اندیشه‌های امام خمینی همچنان نظم جهانی را به چالش می‌کشد.
هر چقدر تاریخ را ورق بزنیم، در ادوار مختلف، اتفاقات ناگواری را در همدان خواهیم دید، از ماجرای «علی بی‌غم»، «حسین کَر»، «حسن گّلی»، «ستار سیاه» گرفته تا «جلال مِکه» و «آدای مهدی» اتفاقاتی که اگرچه هولناک بودند اما یک نقطه برجسته و مهم دارند و آن اینکه دستگاه قضا در همدان از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون به هیچ عنوان از عرصه دفاع از حقوق مردم کوتاه نیامده است.
یادداشت؛
حسین ربیعی فعال رسانه و فضای‌مجازی یادداشتی درباره خطبه فدکیه نوشت که می‌خوانیم.
غافلگیری امروز اسرائیل، ثمره ۷۵ سال صبر و مقاومت مردمانی است که عزیز از دست دادند اما برای دفاع از وطن خود قدمی عقب نشینی نکردند، بدون شک اسرائیل منحل شدنی است و حتی حمایت‌های آمریکا و ارسال کمک تسلیحاتی‌اش به رژیم صهیونیستی هم نمی‌تواند جلودار طوفان عزم و استقامت فلسطینیان باشد.
یادداشت؛
معاندین و تروریست‌ها انتظار داشتند در سالمرگ مهسا امینی خیابان‌های ایران اسلامی را پراز دود و آتش ببینند اما حضور پنج میلیونی زائران در مشهدالرضا، ترافیک سنگین در جاده شمال و حضور پرشمار مردم برای دیدن رونالدو در این ایام ثابت کرد قلب ایران می‌تپد و مردم این سرزمین به دنبال زندگی واقعی هستند نه پیروی از تروریست‌ها.
یادداشت؛
امروز اربعین حسینی نشان می‌دهد بشر صدای« هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی» امام حسین(ع) را پس از ۱۳۸۴ سال می‌شنود وگرنه چه چیزی می‌تواند این جمعیت 22 میلیونی را پای پیاده به کربلای حسین بِکِشاند؟ هیچ قدرتی به اربعین نمی‌رسد و بدون شک اربعین، ثروت عشق است، عشقی حقیقی که تمام نخواهد شد...
حاشیه نگاری کوتاه
نخستین راهپیمایی روز جهانی قدس قرن جدید در دارالجهاد همدان برگزار شد . حضور حماسی مردم روزه دار و همیشه در صحنه همدان مثل راهپیمایی های گذشته پرشکوه و با فاصله زیاد نسبت به مسئولان این برنامه بود .
افراد مغرض، گاهی برای واقعی‌تر شدن خبر، آن را با "ترکیبی از اخبار درست و نادرست" منتشر می‌کنند. چنانچه در خبر "خرید سیسمونی دختر قالیباف از ترکیه" هم همین اتفاق افتاده است. هم پسر قالیباف این گزاره را تکذیب کرده هم هواپیمایی معراج وهم پیگیری‌های خبرگزاری فارس خب حالا چه فرقی می‌کند؟ اصل ماجرا که درست است!
به بهانه روز ارتش
۲۹ فروردین مصادف با روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و بزرگداشت فداکاری ها و از خودگذشتگی های سربازان این آب و خاک است که با دفاع از حریم ولایت و صیانت از استقلال و تمامیت ارضی میهن عزیز اسلامی در طول سال های پر افتخار دفاع مقدس بر بلندای رفیع عزت و سرافرازی ایستادند.

صفحه‌ها