پیغام خطا

  • Notice: Use of undefined constant CMF_Ln_English - assumed 'CMF_Ln_English' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).
  • Notice: Use of undefined constant CMF_Error - assumed 'CMF_Error' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).

24. آبان 1395 - 8:15   |   کد مطلب: 13583
این اتفاق فرصت بسیار خوبی برای بسکتبال بانوان ما به شمار می‌رود که سال‌هاست به دلیل ممانعت اتحادیه جهانی از حضور با حجاب اسلامی در رقابت‌های بین‌المللی محروم هستند.
بانوان بسکتبالیست کشورمان با حجاب اسلامی در مقابل ناظر فیبا بازی کردند

به گزارش شبنم همدان به نقل از ایسنا : مربی تیم بسکتبال 3 نفره بانوان ایران، با بیان این که ناظر فیبا مشکلی با حجاب بانوان ایرانی نداشته است، اظهار کرد: در تورنمنت بسکتبال 3 نفره ترکمنستان تیم‌های  قرقیزستان، قزاقستان، آذربایجان، روسیه و ایران با حضور ناظر فیبا برگزار شد و مشکلی با حجاب بازیکنان ما نداشت. ما نیز تعجب کردیم و حتی صحبتی را نیز با ناظر فیبا داشته‌ایم و از مشکلات خود گفتیم. او نیز بیان‌ کرد که برای حل این موضوع سعی خود را می‌کند و صحبت‌های بازیکنان ایرانی را منعکس خواهد کرد که دختران ایران عملکرد خوبی را در تورنمنت داشتند و حجاب مشکلی برای‌شان پیش نیاورد.

او در ادامه افزود: تیم‌های دیگر نیز از عملکرد تیم ایران متعجب بودند و بیان‌ کردند، انتظار چنین بازی را از بازیکنان ایران نداشتند، چرا که این تجربه نخست بانوان ما در رقابت‌های 3 نفره بود. همچنین بازیکنان ما اطلاع زیادی از قوانین مسابقات بسکتبال 3 نفره نداشتند و همین باعث شد که در دو بازی خود نتیجه‌ را واگذار کنند، چرا که بیشتر حرکات بچه‌ها فول می‌شد. بازی نخست خود را پیروز شدیم و در دو بازی بعد با اختلاف کم نتیجه‌ را واگذار کردیم.

طیاری با اشاره به این که  تجربه خوبی را به دست آورده است، خاطر نشان کرد: در این تورنمنت تجارب خوبی را به دست آوردم و با کمال میل آن را در اختیار فدراسیون قرار خواهم داد. حتی حاضر هستم کلاس داوری را برگزار کنم و قوانینی را که از مسابقات 3 نفره به دست آورده‌ام در اختیار فدراسیون بگذارم.

فرانک طیاری در خصوص  نحوه حضور بانوان ایران در این رقابت‌ها، بیان‌ کرد: مسئول بسکتبال دانشگاه آزاد در تماسی به من اعلام کرد که چنین مسابقاتی در ترکمنستان قرار است برگزار شود و  چند دانشجو را که صلاح می‌دانم برای حضور در این تورنمنت معرفی می‌کنم. من نیز چهار بازیکن را که دانشجو بودند، معرفی کردم و بعد در سایت این مسابقات ثبت‌نام کردیم.

او درباره هزینه شرکت در این مسابقات، بیان‌ کرد: یک حامی مالی  از تیم حمایت کرد تا ما بتوانیم در این رقابت شرکت کنیم. در ابتدا دانشگاه آزاد قرار بود این تیم را حمایت کند، اما به دلیل تغییر و تحولات مدیریتی که داشت نتوانست تیم را راهی مسابقات کند. سپس بچه‌ها تصمیم گرفتند خود هزینه را پرداخت کنند،  ولی با پیدا کردن حامی مالی این تیم راهی مسابقات شد.

طیاری در پاسخ به این سوال که چطور مسئولان نمی‌توانند یک دیدار تدارکاتی برای ملی‌پوشان بسکتبال حامی ایرانی مهیا کند، اما خود بازیکنان توانستند در یک تورنمنت رسمی شرکت کنند؟ گفت‌:  گاهی فکر می‌کنیم که خدا خودش می‌خواهد و از دست مسئولان نیز خارج است. حتی خود ما نیز فکر نمی کردیم که بتوانیم در چنین تورنمنتی با حضور ناظر فیبا و با حجاب اسلامی شرکت کنیم. تا جایی که می‌دانم گل محمدی به کرم زاده پیشنهاد داده بود تا خود فدراسیون تیم را راهی تورنمنت ترکمنستان کند، اما بنا بر دلایلی که ممکن است فدراسیون آمادگی نداشته باشد، این اتفاق رخ نداد.

او در پایان بیان‌ کرد: مسابقات داخل سالن آسیایی سال آینده به میزبانی ترکمنستان برگزار می‌شود و این تورنمنت پیش بازی برای آمادگی ترکمنی‌ها بود و به احتمال بسیار  نیز این رقابت‌ها مجددا عید برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/ص

دیدگاه شما

آخرین اخبار