هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
26. تير 1396 - 8:39   |   کد مطلب: 17679
فرهنگ معذرت خواهی در خانواده;
عذرخواهی کردن را به کودک خود بیاموزیم
عذر خواهی کردن سنت پسندیده‌ای است که کوچک و بزرگ نمی‌شناسد و حتی اگر والدین دچار خطایی نسبت به فرزندانشان شدند باید معذرت خواهی کنند.
 تربیت کودک,عذرخواهی کردن,درغگویی والدین,فرهنگ معذرت خواهی در خانواده,shabnamha.ir,شبنم همدان,afkl ih,شبنم ها

عذرخواهی کردن را به کودک خود بیاموزیم

 

به گزارش شبنم همدان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : فرشته کریمی روانشناس با اشاره به لزوم نهادینه کردن فرهنگ معذرت خواهی در خانواده گفت: عذر خواهی کردن سنت پسندیده‌ای است که کوچک و بزرگ نمی‌شناسد هرکس حتی اگر والدین دچار خطایی نسبت به فرزندانشان شدند باید معذرت خواهی کنند تا ان‌ها برای برخورد با دیگران در اینده اماده‌تر شوند.

 
این روانشناس افزود: عذر خواهی در زمانی که قوانین خانه به ناگاه نقض شده‌اند، به کودک یاد می‌دهد که قوانین برای همه یکسان است و باعث می‌شود که احترام گذاشتن به حریم خانه و قوانین آن، برای کودکان نهادینه شود.
 
وی با بیان اینکه والدین یک الگوی تمام عیار برای کودکشان هستند ادامه داد: اگر پدر و مادر یک الگوی خوب برای فرزندشان باشند دیگر نیازی نیست به طور مداوم از او بخواهند که از دیگران عذرخواهی کند، بلکه او می‌آموزد که با انجام دادن هر اشتباهی تصمیم بر درست کردن شرایط بگیرد.
 
این روانشناس تصریح کرد: کودکان باید عذرخواهی را در میان بزرگتر‌ها به طور عینی ببینند، چون با شعار دادن نمی‌توان به رشد آن‌ها در این زمینه کمک کرد.
 
کریمی با تاکید بر اینکه حرف و عمل پدر و مادر و بزرگتر‌ها باید با هم یکی باشد تا کودک دچار تناقض انتخاب رفتار درست ازغلط نشود، گفت : اگر پدر پشت تلفن به دوستش دروغ بگوید، دروغ گفتن برای بچه نهادینه می‌شود و احساس نمی‌کند اگر دروغ گفت باید عذرخواهی کند و همین موضوع اهمیت رعایت نکات ریز رفتاری را در مقابل کودکان برای پدر و مادر به منظور جلو گیری از انحراف رفتاری کودک دو چندان می کند.
 
انتهای پیام/ص
عذرخواهی کردن عذرخواهی کردن عذرخواهی کردن عذرخواهی کردن عذرخواهی کردن عذرخواهی کردن عذرخواهی کردن عذرخواهی کردن عذرخواهی کردن عذرخواهی کردنعذرخواهی کردن تربیت کودکان تربیت کودکان تربیت کودکان تربیت کودکان تربیت کودکان تربیت کودکان تربیت کودکان تربیت کودکان

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار