هواشناسی همدان
12. مرداد 1399 - 10:51   |   کد مطلب: 8426
یک کارشناس مامایی در همدان گفت: تغییرات خلق‌وخو، سردرد، کمردرد و ... از علائم سندروم پیش از قاعدگی است.
فقط خانم‌ها بخوانند!

 به گزارش شبنم ها، "فریبا اسدی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، با بیان اینکه مجموعه‌ای از علائم پیش از آغاز قاعدگی را سندروم پیش از قاعدگی می‌نامند، افزود: سندروم پیش از قاعدگی در دوران باروری خانم‌ها رخ می‌دهد و با علائمی نظیر سردرد، کمردرد، تغییرات خلق‌وخو، حالت تهوع و استفراغ، بی‌حوصلگی، بی‌اشتهایی و درد در ناحیه زیرشکم خود را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: سندروم پیش از قاعدگی سه روز قبل از آغاز خونریزی آغاز شده و در بیشتر افراد با آغاز خونریزی علائم تخفیف پیدا می‌کند.

اسدی اظهار کرد: این سندروم به عنوان سندروم غیبت از کار هم شناخته می‌شود چراکه فرد را از انجام فعالیت‌های روزانه‌اش باز می‌دارد.

این کارشناس مامایی گفت: در صورتی‌که علائم مشابه فوق پس از زایمان و یا به صورت ناگهانی رخ دهد و فرد قبلا آن را تجربه نکرده باشد، باید مورد بررسی پزشک قرار گیرد.

اسدی عنوان کرد: در صورتی‌که دردهای شکمی، کمردرد و علائم پیش از قاعدگی مربوط به بیماری کیست تخمدان و عفونت نباشد، برای درمان آن علامت درمانی را در پیش می‌گیریم.

 

وی افزود: کمپرس آب گرم و گرم نگهداشتن شکم و ناحیه کمر به کاهش درد آن کمک می‌کند همچنین می‌توان از مسکن استامینوفن برای کاهش درد استفاده کرد.

این کارشناس مامایی توصیه کرد: خانم‌ها در زمان آغاز قاعدگی و هنگام آغاز سندروم پیش از قاعدگی باید از خوردن غذاهای نفاخ، پر ادویه، نوشابه‌های گازدار و کافئین‌دار بپرهیزند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار