نمایش 1 - 10 از 44
زن در اندیشه آیت الله جوادی آملی
حضرت علی علیه السلام در حکمت 61 نهج البلاغه می فرمایند:« المرأةُ عقربٌ حُلوةُ اللـَسبَة » زن مانند عقرب است که نیش آن در آغاز شیرین ولی مسموم است؛ و نیز روایاتی شبیه این ذکر شده که در آن هشداری برای مردان است تا فریب شهوت را نخورند.
در تنهایی یا کنار بچه‌ها و یا در جمع‌های دوستانه، خانوادگی و رسمی، احترام متقابل را فراموش نکنید و سعی در تعریف از همسرتان داشته باشید. امام صادق علیه‌السلام فرموده‌اند: «خوشا به سعادت زني كه شوهرش را تکریم کرده و بزرگ دارد.» (بحارالانوار، ج103، ص252)
زنان اساطیری, زنان در هزار و یک شب	, زن جادوگر	, سیمای زن مدبر اساطیری
نگاهی به زنان در مجموعه داستان های هزار و یک شب
چاره‌گری زنان در هزار و یک شب همیشه به عنوان عنصری منفی در قصه‌ها عمل نمی‌کند. گاهی ندبیر زنان معطوف به هدفی پسندیده و نیکو است و اجتماع زن را تحسین می‌کند نه سرزنش. سردسته این گروه خود شهرزاد است.
shabnamha.ir , shabnamha , afkl ih , شبنم ها , رشد مغز فرزندان;
کارهایی که والدین برای تقویت هوش و تکامل مغز فرزندانشان می توانند انجام دهند این است که توجه ، تمرکز ، دقت ، کنترل هیجان ها ، مهارت های حرکتی ، و ... را در کودک خود مورد توجه قرار داده و تقویت کنند.
shabnamha.ir , shabnamha , afkl ih , شبنم ها , زن مومن;
زن مومن باید اولویت اولش رضایت الله باشد و تلاش کند که ویژگی های یک زن خوب را با توجه به فرمایشات رسول اکرم (ص) بدست آورد و از دستورات خداوند که در کتابش آمده است پیروی کند. زن مؤمن باید تابع قرآن و سنت رسول اکرم (ص) باشد.
 پیوند عمیق کلام وحی با هفت‌سین، نماد جاودانگی و شکرگزاری ایرانیان
از هفت شین تا هفت سین
جشن نوروز از آیین های باستانی و ملی ایرانیان است که یکی از مقدمات مهم و اصلی آن، گستراندن “سفره هفت سین” از هفت نعمت خداوندی به شمار می رود.
همان طور که رعایت اخلاق در فضای حقیقی بر اساس اصول انسانی، اسلامی و اجتماعی اهمیت دارد، در فضای مجازی هم ضروری و بلکه مفید است. اشکال از آنجا به وجود آمد که بین فضای مجازی و فضای حقیقی اختلاف قائل شدیم.
یکی از اصول مهم همسرداری در قرآن کریم، اصل آرامش بخشی است. اصلی که اساساً علت آفرینش همسر بوده و فلسفه ازدواج نیز دست‌یابی به آن است.
چگونه دختری محجبه داشته باشیم
مادران که ارتباط و مسئولیت بیشتری در تربیت دختران دارند، در رابطه با مسأله حجاب نقش مهمی دارند.
سنگ زدن به سر غلامی سریال "ستایش"، شکنجه کاراکتر حسین یاری در سریال "از یادها رفته"، دودکردن موادمخدر صنعتی توسط کاراکتر مو زرد سریال "بوی باران" و یا اتفاقات تله‌فیلم "مرتضی" و سریال "تلاطم" چه لطفی دارد جز هراس یک‌لحظه‌ای و تبعات منفی فراوانش!

صفحه‌ها