نمایش 1 - 10 از 313
زلزله,ساخت و ساز غیرمجاز,شهرسازی و معماری,ساخت و سازهای غیر اصولی,shabnamha.ir,شبنم همدان,afkl ih,شبنم ها;
وقوع زلزله کرمانشاه حقیقت تلخ ساخت و سازهای غیراصولی شهرها و روستا‌های کشور را عیان کرد.
مواد مخدر,اعتیاد,دانشجویان,بی خانمانی,shabnmaha.ir,شبنم همدان,afkl ih,شبنم ها
نخبگی تا نشئگی با چند پک گل;
دختر تحصیل کرده ای که عاشق جوان معتاد شده بود، برای اینکه پسر را از دام اعتیاد برهاند، خود به چاه اعتیاد افتاد.
خدمتگزاری عاشقان امام حسین در شهر همدان
یکی از زائران کربلا اظهار داشت: در مسیر هرجا موکبی برپا بود ما بوی کربلا را استشمام کردیم. خلوص و ایمان خادمین در خدمتگزاری، حال و هوای ما را بیش از پیش حسینی می کند. گاهی به حال این خادمین غبطه می خورم و ایمان دارم زیارت اربعین این بزرگواران عاشق پذیرفته شده است و به طور قطع جزء زوار هستند.
معاون پرورشی مدارس استان:
معاون پرورشی مدارس استان اظهار داشت :برای دستیابی به اهداف استکبار ستیزی باید از درون جامعه شروع کرد جامعه ای که در آن اختلاس , رشوه ,دروغ ,نیرنگ ,سیاسی بازی وجود دارد نمی تواند در عمل به اهداف استکبار ستیزی دست یابد.
آسیب های اجتماعی,کودکان کار و خیابانی,فقر مالی,shabnamha.ir,شبنم همدان,afkl ih,شبنم ها
معضل کودکان کار و خیابانی;
بخش گسترده ای از فشار اقتصادی خانواده در مناطق محروم و محله های فقیرنشین جنوب شهر، امروز بر روی شانه دختران و پسران کوچک و کوتاه قامتی است که علی رغم استعداد و هوش خوبی که دارند، بی سوادند و به اموری چون گدایی، دستفروشی، شیشه پاک کنی و اسفند دود کردن و سایر مشاغل کاذب و آسیب زننده مشغولند.
شبنم ها, shabnamha,shabnamha.ir afkl ih, شبنم همدان,
یکی از چالش های بزرگ جامعه امروز دخترانی هستند که با استعمال دخانیات روز به روز آمار زنان سیگاری را افزایش می دهند. همچنین تظاهر زنان جوان به کشیدن سیگار موج جدیدی است که با رواج این ناهنجاری اجتماعی شکل گرفته و هر روز بیش از پیش هنجار شکنی می کند.
امروزه بیشتر کودکان بخشی از اوقات خود را در مهدهای کودک صرف می کنند در حالیکه والدین در مورد استانداردهای مهدهای کودک اطلاع چندانی ندارند و همین امر موجب میشود موسسان این مهدها نسبت به برخی از استانداردها کم توجه باشند.
شبنم ها, shabnamha,shabnamha.ir afkl ih, شبنم همدان, تک فرزندی
یک کارشناس امور تربیتی کودک اظهار داشت: رواج تک فرزندی باعث ایجاد فرزند سالاری شده استو این موضوع بسیار نگران کننده است زیرا دختر و پسری که بر اساس سبک فرزند سالاری رشد نموده اند وقتی بخواهند تشکیل زندگی بدهند در زندگی مشترک با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهند شد.
فضای مجازی و بازیهای رایانه ای تا حدی در جامعه نفوذ کرده اند که کودکان و نوجوانان نیز از هجوم آن در امان نمانده اند. استفاده زود هنگام از تلفن همراه و خط شخصی به نوبه خود خطراتی را برای کودک در پی خواهد داشت اما گوشی های مدرن و هوشمند و مجهز به شبکه های مجازی این خطرات را چندین برابر می کنند.
فرهنگی که از ایمان و اعتقاد سرچشمه میگیرد:
گاه در زندگی ما مشکلاتی به وجود می آید که شبیه به گره کور هستند و گشودن آنها غیر ممکن به نظر می رسد اما توسل به ائمه و توکل به خدا موجب می شود بتوانیم این گره ها را بگشاییم. در این گزارش در پی نشان دادن فرهنگ اصیل نذری دادن و جایگاه ان در بین مردم هستیم.

صفحه‌ها