نمایش 1 - 10 از 499
سواد فضای مجازی
در دنیا امروز تفکر نقادانه دیگر مفهوم ناآشنایی نیست. مردم همه جا در مورد آن حرف می‌زنند، از دانشگاه گرفته تا محل کار، از جوامع پیشرفته گرفته تا فرقه‌های کوچک. اهمیت تفکر انتقادی امروزه بیشتر از هر زمان دیگری مورد بررسی قرار گرفته است. نقادانه فکر کردن، خِرد جدیدی در دنیای مدرن است که می‌تواند توانایی فرد را در آنالیز کردن مسائل روزمره منعکس کرده و منتهی به تصمیم گیری درست شود. تفکر انتقادی، استعداد خاصی نیست که همراه فرد متولد شود، بلکه این نوع طرز تفکر نیاز به تمرین و تلاش دارد. با وجود اینکه رشد این مهارت در تمام دنیا سرعت شگفت انگیزی گرفته است، اما هنوز تعداد زیادی از افراد هستند که نمی‌دانند چطور باید تفکر انتقادی را در خود پرورش دهند.
نیم‎نگاهی بر صنایع‌ دستی از سکه افتاده‌
همدان در گذشته دارای صنایع دستی بسیاری بود که با گذر زمان رشته‌هایی از صنایع‌دستی حذف شد.
انقلاب اسلامی,روز جمهوری اسلامی,همه پرسی,امام خمینی,shabnamha.ir,شبنم همدان,afkl ih,شبنم ها;
مردم در ۱۲ فروردین ۵۸ پای صندوق‌های رای، فارغ از "آری" گفتن به حکومت اسلامی، "نه" بزرگی به دشمنان چشم دوخته به ایران اسلامی گفتند.
حجاب زنان، تاوان هوسبازی مردان/ ستمی بالاتر از این!
پوشش بانوان؛ عامل افسردگی یا نشاط؟
ریشه‌های میل به پوشش بدن در میان انسان‌ها، هر چند گرایشی غریزی است، ولی اندازه و چگونگی آن متاثر از فرهنگ جامعه است.
سنگ بزرگ تجملات در مسیر ازدواج جوانان
نگاهی به مراسم ازدواج های امروزی و دیروزی
آیا واقعا تأسف بار نیست که بشنویم و ببینیم تعدادی از دختران و پسران جوان این مملکت با همه سختی هایی که وجود دارد، مراسم عقد خود را برگذار کرده اند اما برخی از این عزیزان به خاطر تأمین نبودن جهیزیه که معلوم نیست این رسم از کدام قانون ، شرع و عرفی نشأت می گیرد در آرزوی سر و سامان گرفتن و به خانه خود رفتن مانده اند.
به مناسبت روز مهندس؛
در کشور ما تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته های فنی و مهندسی رقم بالایی است و این مهندسان در رشته های مختلف دغدغه ها و خواسته هایی از مسئولین دارند که بسیاری از آنها محقق نشده است.
نگاهی به رفتار بیشتر سلبریتی‌ها در یک سال گذشته نشان می‌دهد که اکثر آنها نه‌تنها گامی در راستای کاهش بیماری کرونا برنداشته‌اند بلکه با اقدامات اشتباه خود به موج شایعات در دوران کرونا دامن زده‌اند و حالا خواهان "واکسن خارج از نوبت" هم شده‌اند!
در میزگرد تحلیلی «جایگاه آثار جشنواره فجر در گفتمان‌سازی انقلاب» مطرح شد؛
برای نسل جدیدی که پر از پرسش پیرامون انقلاب اسلامی هستند، اگر تاریخ در عرصه سینما و تئاتر بازخوانی نشود احتمال تحریف وجود دارد؛ پس از انقلاب، مسجد و حوزه هنری، پایگاه هنر انقلابی شده بودند و راهکار بازگشت، تقویت گفتمان انقلاب اسلامی در مساجد به عنوان پایگاه‌های فعالیت مدنی است.
کودکان از اصلی ترین افرادی هستند که با گستردگی بدون قاعده و قانون فضای مجازی دچار آسیب می شوند و وضعیت کرونا و آموزش مجازی آسیب های وارده به این قشر را دوچندان کرده است.
راوی می‌گوید: با امام صادق(ع) به سفرحج رفتم، در بین راه زیر درخت خرماى خشکى نشسته بودیم. فرمود: اى نخل ما را از آنچه خداوند به عنوان روزى بندگانش در تو قرار داده است، بخوران! دیدم نخل خم شد. پر از خرما شد و به طرف امام خم شد.

صفحه‌ها