پیغام خطا

  • Notice: Use of undefined constant CMF_Ln_English - assumed 'CMF_Ln_English' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).
  • Notice: Use of undefined constant CMF_Error - assumed 'CMF_Error' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).

هواشناسی همدان
24. مهر 1399 - 7:56   |   کد مطلب: 7082
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان:
47 درصد کفش‌های چینی با مارک ایران فروخته می‌شود
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: در حال حاضر 47 درصد کفش‌های موجود در بازار چینی هستند که در ایران علامت‌زنی شده و با مارک ایران فروخته می‌شوند.
47 درصد کفش‌های چینی با مارک ایران فروخته می‌شود

به گزارش شبنم ها به نقل از ایسنا، "حمیدرضا متین" چهارشنبه 28 مرداد در آئین افتتاح دومین نمایشگاه تخصصی و همایش کفش همدان و تشکیل خوشه چرم همدان، با بیان اینکه صنعت چرم همدان قدمت دیرینه‌ای دارد، اظهار کرد: چرم شهباز در سال 83 به عنوان بزرگترین صادرکننده چرم ایران معرفی شد.

وی عنوان کرد: طی سال‌های گذشته از 11 واحد تولید چرم همدان فقط دو واحد فعال باقیمانده‌اند که یکی از آنها فقط چرم و دیگری نیز سالامبور تولید می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان به مشکلات کاهش صادرات طی سال‌های 90 تا 92 اشاره کرد و یادآور شد: در این سال‌ها به دلایلی چون عدم‌حمایت، نبود ‌وجود بازار و عدم‌تأمین مواد اولیه شاهد کاهش صادرات چرم بودیم.

وی از آمادگی چرم شهباز برای تأمین مواد اولیه تمام تولیدکنندگان چرم همدان خبر داد و عنوان کرد: واحدهای کوچک تولید چرم نیز از پدیده قاچاق کفش دچار آسیب شدند.

متین با بیان اینکه صنعت چرم بعد از پارچه بیشترین آسیب را از قاچاق متحمل شده است، تصریح کرد: در حال حاضر 47 درصد از کفش‌های موجود بازار چینی هستند که در ایران علامت‌زنی و به نام مارک ایران به فروش می‌رسند.

وی افزود: برای مقابله با پدیده قاچاق صنعت چرم باید با قاچاقچیان عمده برخورد شود تا این صنعت دوباره رونق بگیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به اینکه از سال 83 تاکنون به علت مشکلات در بازار چرم مجوز فعالیت برای کارگاهی صادر نشده است، عنوان کرد: صنعت چرم به علت مسائل زیست‌محیطی نیازمند انجام هزینه زیاد در راستای حفظ استانداردهای محیط‌زیستی است.

وی اضافه کرد: صنعت چرم علمی است که در هیچ کتابی نمی‌توان درباره آن مطلبی پیدا کرد و تنها راه فراگیری آن تجربه عملی و داشتن سابقه فعالیت در این حرفه است.

متین در بخش دیگری از سخنانش به سفر ریاست جمهوری به همدان اشاره کرد و گفت: استان همدان از گذشته عقب افتادگی‌هایی دارد که امیدواریم در این سفر رئیس جمهور دستورات ویژه‌ای برای رفع این عقب افتادگی‌ها بدهد.

وی در پایان بیان کرد: اتحادیه کیف و کفش و چرم همدان نیز برای توسعه و احیای دوباره واحدها اگر به دستور ویژه‌ای نیاز دارند طرح خود را ارائه دهند تا در این سفر از رئیس جمهور اخذ شود.

دیدگاه شما

آخرین اخبار