هواشناسی همدان
21. مهر 1394 - 17:24   |   کد مطلب: 7606
سر انجام پیکر مطهر سردار سر لشگر حاج حسین همدانی درشهر دارالمومنین همدان تشییع شد ، و عطر وجود این شهید تمام فضای این شهر را فرا گرفت و این شهید والامقام با دستان گرم مردم تشیع و به خاک سپرده شد تا برای همیشه در جایگاه ابدی خود آرام بگیرد.
حرف هایی از جنس احساس مادرانه در اندوه شهادت امیر ایرانی دمشق

به گزارش شبنم ها، روز گذشته غوغایی بود در میدان امام شهر ولایت مدار همدان؛ شهری که میزبان پیکر مطهر شهید قافله سالارمدافعان حرم شده بود ؛همه آمده بودند از هر فکر و عقیده‌ای،و با هر تیپ و قیافه ای و از هر جنسیت و سنخیتی، سن و سال هم مطرح نبود چرا که شهدا در دل همه جا دارند  بیقراری در چشم ها  موج می زد و اشک ها چون مرواریدی غلتان بر روی گونه ها آرام آرام می لغزید؛ چهره های خیس و اشک آلود گویای بار سنگین احساسات  این مراسم با شکوه بود همه آمده بودن آن هم با خلوص و معرفت ، اما حضور مادران و خواهران در غم از دست دادن فرزند ایران  جور دیگری است که نگاه هر بینده ای  جلب می کرد و دل هر اهل دلی ای را به درد می آورد.

مادرانی که هر کدام عکس شهید یا شهیدان خود را در آغوش گرفته و به آرامی اشک می‌ریختند و مادرانی که  هنوز چشم انتظار جوانان خود هستند وباز هم  مادرانی خواهرانی  که  بیشتر از دیگران اشک می‌ریختند و شهید همدانی این سردار غیور ایرانی را فرزند خود  می پنداشتند.
 

 عده ای از بانوان با گل هایی رادر دست داشتند که برای که برای استقبال از شهید به همراه خود آورده بودند.

در میان سیل عظیم جمعیت تشییع کننده حضور بانویی جوان نگاهم را به خود جلب کرد واز او دلیل  حضورش را پرسیدم وی با حالت خاص و در حالی که اشک می ریخت گفت: ما هرچه داریم از برکت خون شهداست. او این شهدا هستند که امنیت ،عزت و اقتدار را در کشور ما بر قرار کرده اند.

وی افزود: امیدوارم جوانان این سرزمین اجازه ندهند خون ازرشمند این شهدای گرانقدر پایمال شود و با درایت و گوش به فرمان ولی  بودن پاسخ دندان شکنی به دشمنان این انقلاب و نظام بدهند.

 

 یکی از مادران  شهدا گفت: سه جوانم را تقدیم این انقلاب کرده ام و هر گاه که شهید را وارد خاک میهن می کنند تصور می کنم فرزند خودم است و باز هم عاشقانه می گویم حاضرم تمام زندگی ام فدای این انقلاب شود  اما گرد غمی به دل رهبر انقلاب ننشیند تا در آخرت سربلند باشم.

وی ادامه داد: دلیل حضور با شکوه مردم درتشییع شهدا این است که مردم همواره به یاد جان فشانی های شهدا هستند و خود را مدیون شهدا می دانند و روشن است که یاد شهدا هرگز از ذهن ها محو نخواهد شد.

 کمی آن طرف تر هق هق گریه و اندوه دخترجوانی  توجه ام را جلب کرد و از او نیز  در خصوص حضورش در این مراسم پرسیدم و در پاسخم گفت: آمده ام تا به بگویم ما برای شهید ی که مدافع حرم حضرت زینب (س) بود اشک می ریزیم و گرد و غبار تابوت اورا توتیای چشممان می کنیم و زینب وار ادامه دهنده راهش خواهیم بود.

 

بانوی دیگری که بیش از چهل سال نداشت گفت:  پسرم سر باز است و من آمده ام تا به شهدا بگویم جوانان  ما  همچون شما آماده اند تا جانشان را در راه دفاع از این انقلاب فدا کنند و امروز نیز همچون گذشته و دوران جنگ تحمیلی ما جوانی داریم که اجازه کوچکتری دست درازی به دشمن نمی دهند و همواره منتظر امر ولی فقیه هستند.
 

 آری شهید مدافع حرم در حالی  در زادگاهش به خاک سپرده شد که بوی عود اسپند خیابان را فرا گرفته بود و جمعیتی عظیم در خیابان ها و پیاده رو ها  آرام آرام بر سینه می زدند و اشک می ریختند فضای غیر قابل توصیفی بود.
سر انجام پیکر مطهر سردار سر لشگر حاج حسین همدانی درشهر دارالمومنین همدان تشییع شد ، و عطر وجود این شهید تمام فضای این شهر را فرا گرفت و این  شهید والامقام با دستان گرم مردم تشیع و  به خاک سپرده شد تا برای همیشه در جایگاه ابدی خود آرام بگیرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار