پیغام خطا

  • Notice: Use of undefined constant CMF_Ln_English - assumed 'CMF_Ln_English' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).
  • Notice: Use of undefined constant CMF_Error - assumed 'CMF_Error' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).

3. اسفند 1399 - 9:32   |   کد مطلب: 9011
مصرف کلسیم و لبنیات در 3 ماه اول بعد از زایمان و زمان شیردهی به بانوان توصیه می‌شود.
 خوردنی‌های مجاز در دوران شیر‌دهی
 به گزارش شبنم ها، فریده موجر متخصص زنان و زایمان در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به مصرف خوردنی‌های مجاز در دوران شیردهی اظهار کرد: به طور معمول آهن، کلسیم و لبنیات به بانوان شیر‌ده توصیه می‌شود. بهتر است در زمان شیردهی از میوه‌های تازه، سبزی‌های تازه، مواد پروتئینی به ویژه گوشت سفید و ماهی بیشتر استفاده شود.
 
وی افزود: متخصصان زنان و زایمان در هفته‌های اول بعد از زایمان برای بانوان شیرده مکمل‌های آهن، قرص‌های کلسیم و انواع ویتامین‌ها را تجویز می‌کنند.
 
موجر تصریح کرد: مواردی که بعد از زایمان در بانوان شیرده به آن توجه می‌شود تراکم استخوان، کمبود آهن، کلسیم و انواع ویتامین‌ها است، تجویز مکمل‌ها و قرص‌ها و تنظیم رژیم غذایی خاص بانوان شیرده، این کمبودها را جبران می‌کند.
 
وی تاکید کرد: در صورتی که برخی بانوان به دخانیات و مخدرها اعتیاد دارند توصیه می‌شود در دوران شیردهی از مصرف آن جلوگیری شود.
 
موجر خاطرنشان کرد: مصرف انواع میوه‌ها، سبزی‌ها و لبنیات در دوران شیردهی بسیار مفید است.
 
برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار