هواشناسی همدان
9. خرداد 1399 - 14:51   |   کد مطلب: 9679
با اقتصاد مقاومتی محقق شد:
علاقه کودکی؛ عامل خود کفایی در جوانی
تولید و پرورش بلدرچین یکی طرحی هایی است که در عرصه اقتصاد مقاومتی مورد استقبال قرار گرفته است. بانوی 24 ساله اهل فامنین نیز یکی از کار آفرین های موفق است که در فضای کوچک و با سرمایه ای اندک توانسته با پرورش بلدرچین گامی در جهت کمک به اقتصاد خانواده بر دارد.

به گزارش شبنم ها،  یکی از راهکار های مردمی کردن اقتصاد مقاومتی در جامعه تبلیغ و معرفی توانایی ها و ظریفت های داخلی است. ظرفیت هایی که در سطح استان و شهرستان در قالب طرح ها و پروژه های کوچک  و زود بازده در فضاهای کوچک قابلیت اجرا داشته باشد.

استان همدان در عرصه های مختلفی از قبیل پرورش شتر مرغ، بلدرچین، مرغ بومی، کشت زعفران، تولید عسل، پرورش قارچ خوراکی، قالی بافی ، خیاطی و ... این قابلیت را دارد و در حال  افراد زیادی هستند که با کمترین امکانات در تحقق اقتصاد مقاومتی و با هدف تقویت اقتصاد کشور  فعالیت می کنند.

 

در این زمینه به سراغ یکی از بانوان  کارآفرین بسیجی  که ساکن یکی از روستاهای ، شهرستان فامنین استان همدان است  رفتیم ایم  تا از وی درخصوص  کارش سوال کنیم باشد که الگویی در جهت توسعه اشتغال خانگی بانوان شود.

 

 

زهرا نادری مصلح یکی از پرورش دهنده گان بلدرچین است  که سعی  داشته به نوبه خود گامی در جهت تحقق اقتصاد بردارد .

خانم  نادری ، متولد سال 1370 وی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: از کودکی به پرندگان علاقه داشتم خصوصا به جوجه ها ، ترم آخر دانشگاه بودم که از طریق بسیج در کلاس ها ی آموزشی پرورش قارچ ، تولید زعفران ، و پرورش شتر مرغ  شرکت کردم و به دلیل علاقه ام به پرندگان شروع به پرورش بلدرچین در  فضایی  کوچکی  کردم.

 

وی افزود: کارم را با 300 جوجه یک روزه شروع کردم و در آغاز کار با مشکلات  زیادی مواجه شدم .به دلیل عدم تجربه کافی 120تا از  جوجه ها تلف شدند.

این کارآفرین 24 ساله ادامه داد:  وقتی من کار را با انگیزه کسب سود بالا شروع کردم و جوجه هایم تلف شدند باز هم نا امید نشدم و کار را ادامه دادم.

 

 

نادری با بیان اینکه بلدرچین پرنده ای است که بلوغ زودرس دارد واز لحاظ اقتصادی  به صرفه می باشد  گفت: به خاطر علاقه ام به کار و کسب موفقیت سعی کردم  تا با کمترین هزینه، بیشترین تولید را داشته باشم و به حمد الله تا کنون با وجود سود کم رضایت بخش بوده است.

وی ادامه داد : در ابتدای کار چون آگاهی کافی از اصول پرورش بلدرچین نداشتم باعث شد سرمایه اولیه ام را از دست بدهدم اما دوباره با تهیه 500 جوجه بلدرچین کار ادامه دادم .

این بانوی کار آفرین گفت:  زمانی که نیمه شب ها با عشق و علاقه  به جوجه بلدرچین ها غذا می دادم سختی کار برایم کمتر می شد.

این فعال عرصه اقتصاد مقاومتی ، مهمترین مشکل در زمینه پرورش بلدرچین را فروش محصولات دانست  و افزود: با وجود تمام مشکلات دوست دارم در عرصه تولید موثر باشم و حتی اگر کارمند هم شوم با علاقه این کار را ادامه می دهم .

 

وی با اشاره به اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو استفاده  از حداقل امکانات و ظرفیت ها است گفت:جوانان بداند هیچ کاری نشد ندارد و به طور حتم خواستن توانستن است و اگر با علاقه کاری را شروع کنند می تواند موفقیت های لازم را به دست آورند.

وی در پایان گفت با اشاره به اینکه کار تولیدی نیاز مند حمایت است گفت:  انتظارم از مسئولین این است که از قشر جوان بیشتر  حمایت کنند.
انتهای پیام /

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار