پیغام خطا

  • Notice: Use of undefined constant CMF_Ln_English - assumed 'CMF_Ln_English' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).
  • Notice: Use of undefined constant CMF_Error - assumed 'CMF_Error' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/shabnamha/domains/shabnamha.ir/public_html/sites/all/modules/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).

22. تير 1399 - 12:20   |   کد مطلب: 7926
یک متخصص زنان گفت: بهترین ورزش و تحرک در خانم‌های باردار پیاده روی در سطح صاف است اما به شرطی که باعث خستگی نشود.
پیاده‌روی در سطح صاف بهترین ورزش در دوران بارداری

 به گزارش شبنم ها، دکتر شیرین شمس، در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینا، بارداری را عاملی برای ورزش نکردن از سوی خانم‌ها ندانست و افزود: در دوران بارداری نمی‌توان به صراحت گفت که یک خانم باردار نباید هیچ حرکتی داشته باشد چرا که این موضوع خانم باردار را دچار مشکلاتی به خصوص مرض چاقی می‌کند.

وی بهترین تحرک و ورزش در خانم‌های باردار را پیاده روی دانست و اظهار کرد: توصیه ما این است که بهترین ورزش و تحرک در خانم‌های باردار پیاده روی در سطح صاف است اما به شرطی که باعث خستگی نشود، به طور کل پیاده روی حدود ۲ تا ۳ کیلومتر در روز برای این افراد مناسب است.

شمس، در ادامه افزود: برای جلوگیری از خستگی، افتادن و لغزیدن باید یک خانم باردار از پوشیدن کفش پاشنه بلند و نامناسب خودداری کنند، همچنین توصیه می‌شود تا در فصل تابستان زیر نور مستقیم آفتاب پیاده روی نکنند.

شنا کردن برای زنان باردار مانعی ندارد
این متخصص زنان تصریح کرد: شنا کردن هم برای زنان باردار مانعی ندارد به شرط اینکه شنا را بلد باشند و به هر حال در حین شنا فردی مراقب آنها باشد تا در صورت گرفتگی عضلات بتواند به خانم باردار کمک کند؛ توصیه ما به زنان باردار این است که از شنا در رودخانه، دریا و استخرهای غیر بهداشتی خصوصاً در ماههای آخرحاملگی خودداری کنند.

ممنوعیت اسب سواری، دوچرخه سواری و اسکی روی یخ
این جراح، به ممنوعیت برخی ورزش‌ها در دوران بارداری اشاره کرد و گفت: انجام ورزش‌های سنگین مانند اسب سواری، اسکی روی یخ و دوچرخه سواری به علت احتمال زمین خوردگی و صدمه‌دیدگی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، البته قهرمانان حرفه‌ای در رشته‌های مختلف ورزشی می‌توانند تا آنجایی که خستگی مفرط و ناراحتی در آنها ظاهر نشود، این نوع ورزش‌ها را در دوران بارداری نیز ادامه دهند.

وی دوران بارداری دوران بسیار حساس و ویژه‌ای برای مادران توصیف کردو افزود: مادران باردار باید بسیار مراقب این دوران باشند و رعایت یکسری نکات در این دوران را الزامی بدانند، بنابراین توصیه اکید من به ورزشکاران حرفه‌ای باردار این است که اگر امکان ورزش نکردن را دارند و برایشان مشکلی پیش نمی‌آید بهتر این است که مدتی را حرفه‌ای ورزش نکنند تا فارغ شوند، به این خاطر که نباید این ریسک را کرد و خدای ناکرده هر لحظه امکان سقط جنین و مشکلات جنینی برایشان وجود دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار