هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
7. آذر 1394 - 12:35   |   کد مطلب: 8209
استاندار همدان با تاکيد بر اينکه پس از ارائه آموزش هاي فني و حرفه اي به جوانان نبايد آنها را رها کرد ادامه داد: اگر نيروي آموزش ديده ماهر در جامعه وجود داشته باشد کارفرما براي جذب نيرو از افراد آموزش نديده استفاده نخواهد کرد.
تقویت آموزش های فنی و حرفه ای اقدامی موثر در جهت اهداف دولت

به گزارش شبنم ها،محمدناصر نیکبخت در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری در خصوص آمار ارائه شده از سوی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان بیان کرد: کار فني و حرفه اي کار بسيار اساسي و پر اهميتي است اما بايد ميزان اشتغالزايي آن در استان بر اساس مستندات ارائه شود.

نیکبخت با بیان اینکه کسب مدال از سوی مهارت‌آموزان فنی و حرفه‌ای باعث افتخار است، بیان کرد: مدال افتخار واقعی این است که بدانیم چند نفر از افراد آموزش‌ دیده در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای صاحب شغل شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه اعتقاد دارم که اگر بیکاران و افراد جویای کار مهارت داشته باشند بیکار نمی‌مانند، ادامه داد: کارفرما اگر نیروی آموزش دیده ماهر پیدا کند سراغ نیروی خالی از مهارت نخواهد رفت.

استاندار همدان با بیان اینکه باید از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای آماری ارائه گردد که چند نفر از آموزش‌ دیده‎ها مشغول به کار شده‌اند و باور داریم بسیاری از افراد آموزش‌ دیده مشغول به کار شده‌اند، تاکید کرد: هم‌اکنون دقت نظر در آموزش های فنی و حرفه‌ای خوب است در حالی که در گذشته فرد فقط ساعت می‌گذراند تا گواهینامه مهارت دریافت کند.

وی با اشاره به اینکه وقتی کسی وارد تولید می‌شود هیچ کس او را کمک نمی‌کند و حتی بار هم بر دوش تولیدکننده می‌گذارد، افزود: اگر به آموزش های مهارتی فنی و حرفه‌ای کمک شود به دولت کمک شده است.

نیکبخت در پایان با تاکيد بر توجه بيشتر به آموزش های فني و حرفه اي در شهرستان ها افزود: بايد مردم را اميدوار کرد چرا که وقتي مردم بدانند که از طريق دولت و نظام پشتيباني مي شوند به آينده اميدوارتر خواهند بود.

دیدگاه شما

آخرین اخبار