هواشناسی همدان
 مؤسسه فرهنگی حوراء بانوان استان همدان
دانلود نرم افزارهای کاربردی
شهروندنگارشبنم ها
20. خرداد 1394 - 11:22   |   کد مطلب: 6171
مدیر اجرایی صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) از توجه ویژه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به وضعیت کودکان در یمن قدردانی کرد.
 قدردانی مدیر اجرایی یونیسف از توجه ویژه وزیر بهداشت ایران به وضعیت کودکان یمنی

به گزارش شبنم ها به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، در پی ارسال نامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به آنتونی لیک مدیر اجرایی صندوق کودکان ملل متحد در خصوص لزوم توجه به کودکان و خانواده ها در پی حملات به کشور یمن، آنتونی لیک از توجه ویژه وزیر بهداشت به وضعیت کودکان در یمن تشکر کرد.
لیک در این نامه با اظهار نگرانی در مورد وضعیت کودکان در کشور یمن، خاطرنشان کرده است: اقدامات وسیعی جهت حمایت از کودکان در یمن انجام گرفته است.
وی اظهار داشت: بیش از 1.4 میلیون کودک در مناطق مورد تهاجم در یمن زندگی می کنند به همین منظور یکصد نفر از پرسنل یونیسف به همراه نیروهای کمکی از جیبوتی و اردن در این کشور مشغول امداد رسانی می باشند.
مدیر اجرایی صندوق کودکان ملل متحد افزود: یونیسف 283 تن از امکانات پزشکی، بهداشتی و تغذیه ای از طریق دو پرواز هوایی و 4 کشتی به کشور یمن ارسال کرده که تاکنون 72 هزار نفر از این امکانات بهره مند شده اند.
وی ادامه داد: طی هفته های گذشته، یونیسف کمک های خود را در زمینه تامین آب سالم، سلامت، تغذیه، آموزش و حفاظت از کودکان را افزایش داده است. اقلامی نظیر واکسن ها و مکمل های ریزمغذی و سوخت توسط این سازمان به این کشور ارسال شده و همچنان اطلاع رسانی مناسب به خانواده ها و کودکان در زمینه خطرات احتمالی نظیر مواد عمل نشده انفجاری در حال انجام است.
وی یادآور شد: هر چند که ما در ارسال کمک های بشر دوستانه در کشور یمن کمک های لازم را انجام داده ایم، اما می دانیم که توجه و کمک بیشتری باید به کودکان و خانواده ها در کشور یمن صورت پذیرد.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار